Skocz do zawartości

Stoisko targowe


MIKATO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam mały problem chciałbym zrobić wizualizację stoiska targowego, ale nie wiem jak się do tego zabrać. W związku z tym mam kilka pytań, żeby zacząć robić takie wizualizacje trzeba wiedzieć jak to stoisko ma wyglądać, więc potrzebny jest rysunek więc od zleceniodawcy najczęściej w jakiej formie dostaje się rysunki? Pytam ponieważ wykonywałem już kilka wizek ale te rysunki wykonywane przez architektów są tak niekompletne że połowy trza się domyślić nie to co rysunek mechaniczny. ogólnie jak się wycenia taką wizualizację czy od metra kwadratowego? Proszę mi pomóc to może parę zleceń mi wpadnie w ręce a wtedy to już będę wiedział jak rozmawiać. Dzięki serdeczne wszystkim tym, który chciało się poświęcić chwilę na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

...masz cos do architektow ?? ;) - a na serio to sadze ze rzeczywiscie powinienes miec rysunki takiego stoiska w postaci rzutu jaks widokow i moze przekrojow - dodatkowo cenne bylyby kazde inne rys - np szkice koncepcyjne autora, ktore niekiedy moga pomoc rozwiazac kwestie detali itp - co do wyceny to nie wiem - moze byc i wycena od metra kwadratowego albo od spedzonego nad projektem czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do architektow to czesto rysuja rzeczy niekompletnie ale tez niezupelnie - rysuja tez schematycznie rzeczy ktore sa oczywiste przez chociazby branzystow i osoby ktore maja czytac ten rysunek , wiec osoba ktora nie lyknela kawalka architektury moze miec czasem problemy / jesli masz za malo danych to powinienes zapytac o dodatkowe materialy a jak nie to szukac czegos na necie , rozwiazan 1 elementu jest zawsze kilka , czesto uzywa sie jakies systemy juz gotowe - jesli chodzi o targi to tez sa przeciez gotowe systemy stoisk - laczy sie profile , daje sie swiatla itd.... do tego kazda firma ma juz swoje szczegolowe rysunki i rozwiazania

odnosnie wizek to + - jesli robiles wiecej wczesniej wizek to powinienes wiedziec ile za to wziasc .. a jak nie to policzyc mozesz chociazby od czasu spedzonego nad praca , od stopnia trudnosci itp . Jesli masz narzuone zewnetrznie wystroj to odwalasz tylko robote m a jesli masz takie cos zaprojektowac to tez warto tak zrobic zeby bylo proste dla Ciebie wykonujac render i wykonawcy tego real a zeby ladnie wygladalo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu dłubałem w tym trochę, z tą różnicą jednak, że miałem tylko i wyłącznie ogólne wytyczne co do elementów, jakie klient chciałbym mieć na stoisku (projektor, salka konferencyjna, sprecyzowana liczba stolików, kolorystyka, określona ekspozycja produktów, system w jakim ma być budowane stoisko, tutaj dwa dominujące typy to system OCTANORMA oraz 'nietypówka', czyli zupełnie własna koncepcja, jednak zazwyczaj wszystko realizowane przy użyciu płyty MDF, oczywiście ważny był także budżet jaki klient przewiduje na realizację,). Reszta musiała być już tylko moją inwencją. W grę wchodził więc tak projekt, jak i jego wizualizacja. Cena ustalana od m2. Co również jest ważne, to powierzchnia stoiska i jego rodzaj (narożne, wyspa, z niezabudowanym jednym bokiem i półwyspa). Dobrze jest mieć także plan hali, żeby nie zdarzyło się, że gdzieś na stoisku pojawia Ci się słup konstrukcji hali;) To ogromny temat do ogarnięcia. Często gęsto znajomość materiałów i ich cen. Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności