Skocz do zawartości

Obiekt 3D: armata


tob01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ale opiera się to wszystko na jednej takiej samej konstrukcji ;)

Oj, stary z takim podejściem to daleko nie zajedziesz, referka to podstawa

i to nie trzecie trafienie z googla tylko dobra referka i sprawdzona

może to mało ciekawe ale do swojej pantery użyłem ponad 40 zdjęc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usunął byn te siadzenia zmniejszył roztaw osi żeby były blisko lufy. lufa do wymiany, bo wyglada jakby miała być przenośna. dziwne że jest do niej cały wózek. zresztą to twój projekt...

 

EDIT: Coś mógłbyć popracować troche więcej nad modelem bo wygląda na max 2 h pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeyker89, tak siedzenia, takie jak np tu http://uop.blox.pl/resource/armata_2.jpg

 

Yasutoco, siedzenia zostają, a co do lufy to nie wiem o co chodzi Ci z tym ze wygląda jakby miała być przenośna, nie wiem może nie sprawia wrażenia potężnej? A wózek jest, patrz na refke wyżej. ;)

 

-------

czas oteksturować to co mam, ale z tym mam zawsze problemy... :/

Jak na razie bez materiałow, tylko coś tam na lufie ale to się raczej zmieni...

 

 

 

 

lolzor.jpg

 

tu zmodyfokowany

lufa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://univ.gda.pl/~literat/grafika/armata.jpg

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Kwidzyn_castle_cannons.jpg

 

15sek. na google i już widzę że spaprałeś mocowanie do wózka. nie wiem po co siedzenia przy takiej armacie, w przeciwieństwie do dział XXw przy tej armacie jest duzo biegania. pozatym ta armata by Ci się przekręciła, one byly albo statyczne (położone na łożysku jak bełt w kuszy) albo z regulowaną wysokością (przymocowane do szyny)

uchwyty na górze armaty wyglądają na zbyt cienkie i słabe.

 

pozatym, gdzie chcesz włożyć lont?

 

i większość z tego mówię nie znając nawet dobrze historii, wystarczy odrobina logiki ;]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://univ.gda.pl/~literat/grafika/armata.jpg

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Kwidzyn_castle_cannons.jpg

 

15sek. na google i już widzę że spaprałeś mocowanie do wózka. nie wiem po co siedzenia przy takiej armacie, w przeciwieństwie do dział XXw przy tej armacie jest duzo biegania. pozatym ta armata by Ci się przekręciła, one byly albo statyczne (położone na łożysku jak bełt w kuszy) albo z regulowaną wysokością (przymocowane do szyny)

uchwyty na górze armaty wyglądają na zbyt cienkie i słabe.

 

pozatym, gdzie chcesz włożyć lont?

 

i większość z tego mówię nie znając nawet dobrze historii, wystarczy odrobina logiki ;]

 

pozdrawiam

nie spaprałem mocowania tylko nie dorobiłem jednej częsci na tyle, gdyż nie wiem jak ona do końca wygląda, pytałem się wcześniej czy ma ktoś jakiś pomysł na drugie mocowanie ale nikt nie pisał, pogogluje i będzie.

Zrobie może coś w stylu śruby przymocowanej do lufy która będzie się wkręcała w gwint na dole, przez co można będzie pochylać lufę (na zawiasie który już jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ciemno ale nie mam siły drugi raz, mam GI na low a renderowało około 20minut to :/, nie wiem dlaczego... Jeżeli ktoś ma dobrą rade zeby to przyspieszyc to bym prosił.

mocowanie.jpg

co do mocowania to troche niewygodne ale inaczej nie da rady zrobic...

mort, dziura na lont już jest ^^

 

PS: na te tekstury nie zwracajcie większej uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spaprałem mocowania tylko nie dorobiłem jednej częsci na tyle, gdyż nie wiem jak ona do końca wygląda, pytałem się wcześniej czy ma ktoś jakiś pomysł na drugie mocowanie ale nikt nie pisał, pogogluje i będzie.

Zrobie może coś w stylu śruby przymocowanej do lufy która będzie się wkręcała w gwint na dole, przez co można będzie pochylać lufę (na zawiasie który już jest).

 

 

a to sorry umknęło mi mea culpa. ale dalej to nie wygląda najsolidniej, jednak przeniósłbym zaczep na armacie na środek tak jak na referkach, które Ci dałem :) a z tą śrubą to jeśli armata się obraca to śruba by się urwała w pewnym momencie (Chyba że sama byłaby na zawiasie, albo szła po łuku)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sorry umknęło mi mea culpa. ale dalej to nie wygląda najsolidniej, jednak przeniósłbym zaczep na armacie na środek tak jak na referkach, które Ci dałem :) a z tą śrubą to jeśli armata się obraca to śruba by się urwała w pewnym momencie (Chyba że sama byłaby na zawiasie, albo szła po łuku)

 

pozdrawiam

ten zaczep jest praktycznie na środku (licząc tą 'kulę' z tyłu) :)

a o śrubie to wiem, tylko nie mam pojęcia jak to inaczej rozwązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności