Skocz do zawartości

Flash: Animacja flash - walkthrough - potrzebna pomoc


19maras90

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jestem na dobrym forum ale interesuje mnie zrobienie animacji we flashu np pokoju ze ja nacisne na drzwi one sie otworza i bede mogl wejsc do innego pokoju prosze o modernatorow o wyrozumialosc jak w zlym dziale pisze i naj wyzej mnie nakierowac :] pozdrwaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dosc proste do zrobienia, zrob pokój wyeduj drzwi jako button, w buttonie zrob animacje otwierajacych sie drzwi. Po tych kilkunastu sekundach zrob animacje do "przejscia" do pokoju (juz nie w buttonie). Ladnej nie zrobisz bo tam nie ma 3D, chyba ze zrobisz jakis blur i wskoczy odrazu do pomieszczenia ktore bedzie w nastepnych klatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. jeśli chcesz zrobić dobry efekt wizualny, to możesz też użyć "pustych" przycisków służących za oznaczanie obszarów aktywnych a animację wykonać w innym programie. Na przykład w 3ds max i potem eksportować do flasha.

 

Generalnie możliwości jest dużo i w zasadzie wszystko da się zrobić.. czasami większym a czasami mniejszym nakładem pracy ale się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie do animacji walkthrough znacznie lepiej od Flasha nadaje się Unity3d. W sensie zarówno efektu jak i łatwości realizacji. Technologia Unity3d jest stosunkowo nowa ale rozpowszechnia sie obecnie bardzo szybko - jeśli ktoś używa Chrome - to plugin do odtwarzania, podobnie jak plugin do Flasha jest w Chrome natywnie wbudowany. Zapraszam na swoją stronę http://virtualplayground.d2.pl, gdzie umieściłem kilka własnych przykładów animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności