Skocz do zawartości

krotka animacja - moj plan, prosze o opinie


palmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

 

Mam w palnie zrobic krotka wizualizacje/animacje pomieszczenia (lazienka). Czas trwanie ok 30sek

Chcialbym prosic Was o rade ....czy moj tok myslenia jest prawidlowy (zanim zaczne)

 

wizualizacja: - 30 sek

 

scena 1

najazd kamery na obiekt - pierwsze 3 sek

zatrzymanie kamery na obiekcie 5 sek

(w czasie 5sek zatrzymania na ekranie ma sie pojawic okienko z napisem obiasniajacym co widzimy - np. wanna pana Jacka N. z biczami wodnymi )

 

scena 2

nastepnie odsuniecie kamery

najazd na inny elemet 4 sek

zatrzymanie + napis obiasniajacy 5sek (tak jak w scenie 1)

 

scena 3

scena 4

tak samo jak w scenie 1-2

 

 

w sumie bedzie 4 zblizen/najazdow kamery na obiekty + zatrzymania

 

jak to zrobie ?

 

Planuje podzielic film na 4 oddzielne animacje/sekwencje

(jedna sekwencja to jeden najazd kamery na obiekt+zatrzymanie)

 

Scena w 3ds bedzie zawierala 4 sciezki ruchu dla kamery.

1 sciezka to 1 animacja

2 sciezka to 2 animacja (zaczyna sie dokladnie w tym miejscu gdzie konczy pierwsza)

3 sciezka to 3 animacja (zaczyna sie dokladnie w tym miejscu gdzie konczy druga)

itd.

 

Chce to rozbic na 4 sciezki/animacje dlatego ze kazda z animacji konczy sie zatrzymaniem kamery i wyswietleniem napisu z informacja. Wiec pomyslalem ze nie ma sensu renderowac calej animacji od razu tym bardziej ze zawierala ona bedize 4 statyczne klatki (5sek kazda)

 

Nastepnie bede renderowal 4 animacje osobno

 

Koncowy efekt chce uzyskac w postprodukcji w ktorej to polacze 4 animacje z maxa w jeden film.

 

 

-> pytanie - jakiego programu najlepiej uzyc de edycji w postprodukcji ???

 

 

....

to wszystko

napiszcie mi czy to ma rece i nogi i czy zadziala

a moze jest jakis latwiejszy sposob ???

 

 

dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostatnio jestem przy robieniu takich animacji (moze bez zblizen z napisami "wanna pana Jacka") i powiem ci tyle: plan planem, ale i tak wszystko wychodzi w trakcie animowania. Cos co ladnie wyglada na papierze okazuje się być totalną pomyłką kiedy się to ogląda.

Zrob animacje, nie renderuj swiatel, GI itp itd, tylko pokaz jak rusza sie kamera i jak to sie rozklada w czasie, wtedy bedzie mozna doradzac i oceniac.

Co do skladania to masz duzy wybor, z takich sztandarowych programow to: After Effects, Combustion, Fusion (znajdzie sie ich jeszcze troche)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, nie renderuj, tylko najpierw pokaż preview

 

Ja używam Aftera + Premiere do montażu, ale Combustion, Fusion też są ok. Chociaż jak nie znasz żadnego z nich to polecam AE, bardzo podobnie do szopa wygląda.

 

Renderuj tylko do pojedynczych klatek, składaj w AE, montuj w Premiere - taka moja rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jak nie znasz żadnego z nich to polecam AE, bardzo podobnie do szopa wygląda.

Ja sie na tym uogolnieniu strasznie przejechalem. Jakos nie podszedl mi workflow AE. Rzuce nastepnym uogolnieniem i powiem ze workflow AE rozni sie bardzo od Fusion i Combustion. Wiec najlepiej sobie wyproboj ktory ci przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce to rozbic na 4 sciezki/animacje dlatego ze kazda z animacji konczy sie zatrzymaniem kamery i wyswietleniem napisu z informacja. Wiec pomyslalem ze nie ma sensu renderowac calej animacji od razu tym bardziej ze zawierala ona bedize 4 statyczne klatki (5sek kazda)
niepotrzebnie. możesz zrobić jeden przejazd kamery a w postprodukcji dodać zatrzymania. tak wydaje mi się będziesz miał większą kontrolę nad tym co się dzieje.

 

Jeżeli jednak zainteresuje Cię AE to zapraszam na stronę Andrew Kramera http://www.videocopilot.net

 

znajdziesz na niej tutki do AE (ogólne):

http://www.videocopilot.net/basic/index.html

i dotyczące różnych "rzeczy":

http://www.videocopilot.net/tutorials.html

panowania nad czasem najlepiej uczyc sie z tego tuta:

http://www.videocopilot.net/tutorials.html?id=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

wielkie dzieki za cenne rady dla poczatkujacego "animatora"

na pewno skorzystam ze wszystkich podpowiedzi.

Na pewno jak piszecie w czasie procesu tworzenia pojawia sie dodatkowe pytania....

 

zabieram sie wiec powoli do pracy ....

 

pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kamera przelatuje przez szkło. I dziwnym trafem kamera w jednej z klatek znajduje się jakby w obiekcie szyby. No i efektem jest tak wybałuszona ferfakcja w tej jednej klatce animacji, że widać takie mrygnięcie. Ale kamera idzie dość płynnie.

 

Tak czy siak warto to skorygować palmer... żeby nie drażniło oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności