Jump to content

Lumpy

Members
 • Posts

  481
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Lumpy last won the day on June 14 2007

Lumpy had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Warszawa

Lumpy's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

23

Reputation

 1. Spot wyborczy w formie animowanej. http://www.youtube.com/watch?v=q-vTBf3Cl_A Ciekawe, chociaż nie przekonał mnie, żeby głosować na PiS.
 2. Strona przeciwników ustawy telekomunikacyjnej, która będzie głosowana 5 maja w parlamencie europejskim: http://blackouteurope.pl/dzialanie/why_act Nie jestem prawnikiem, ale wydaje się, że to prawo umożliwia taką cenzurę internetu, jak w Chinach. A na pewno jest furtką do zwiększania opłat za dostęp do netu. (załóżmy np, że adres max3d.pl, jako serwis specjalistyczny, dla wąskiej grupy odbiorców, za 5 lat nie znajdzie się w pakiecie podstawowym TP i trzeba będzie za dostęp dopłacić) PS: załóżmy jeszcze, że blog np. jakiegoś Maćka, który pracując w TP krytykuje w internecie praktyki monopolowe korporacji, w ogóle nie znajdzie się w żadnym pakiecie.
 3. Na najciekawszą i najważniejszą część Reanimacji, czyli filmy konkursowe wejście jest bezpłatne. Na wszystko inne można kupić bilety na miejscu (albo pojedyncze wejściówki na jeden seans za 15-20zł, albo karnet na 3 dni na wszystko za 50). Spokojnie można kupić przed samym wejściem. Byłem już 3 razy i nie pamiętam ani jednej sytuacji, żeby kogoś nie wpuścili. Jak brakło miejsc na sali to ludzie siedzieli na podłodze. Jeśli chodzi o maxowe spotkanie, to bardzo chętnie ;) Pozdr
 4. Loopic, gdybyś tylko zlikwidował te przeprosty byłoby 2 razy lepiej. Marcool - na razie prowadzisz ;) Pozdrawiam wszystkich, czakam na więcej
 5. Tak mi się dzisiaj Frugo przypomniało: Nie wiecie, gdzie to jeszcze można kupić w Warszawie?
 6. Tutaj nowy teledysk Off-a http://www.youtube.com/watch?v=fhvEAAiKzRQ straszne g.....no, ale czy od 1:00 to nie plagiat Fallen Art? Swoją drogą w latach 90-tych takie piosenki nie mieściły się na płytki Offspring a teraz to singiel? Z czegoś trzeba żyć. PS: w sprawie wojującego ateizmu, od wielu lat wszystko jest jasne. Religia to "opium dla mas"? Jak mówi mój proboszcz: "Stare wraca."
 7. Czy ryzykuję życie, jeśli powiem, że bardziej mi się podoba od wersji PC-towej?
 8. Przecież wyraźnie napisane, że w drugim studio były identycznie rozmieszczone kamery a wszelki ruch zsynchronizowany.
 9. Przez takie strony z idiotycznymi teoriami spiskowymi każdy, kto stwierdzi, że administracja Busha zawiodła 11 września, zostanie od razu wrzucony do jednego worka z tymi, którzy krzyczą, że Bush z Białego Domu kierował zamachami. Podobnie przez wypowiedzi Adamka mogłoby się wydawać, że każdy, kto chodzi do kościoła widzi wszędzie wokół Żydów i w wolnych chwilach rzuca kamieniami w gejów. To nie prawda. Shogun -> Dużo się wypowiadasz w wolnych dyskusjach a dawno nie widziałem Twojej nowej pracy. Do roboty! :)
 10. Faktycznie, ciemnawo. Może to kwestia mojego monitora, ale ja niewiele tam widzę. Trzeba było trochę rozjaśnić w postprodukcji. Bardzo razi brak drugiego planu. Dla animowanych obiektów nie ma żadnego tła, jedynie stolik i cztery ściany. Rozumiem, że przyjąłeś taką mroczną konwencję, ale można było wymodelować w 3 dni jakąś prostą piwnicę np. czy coś w tym stylu. Jeśli to dyplom, to miałeś trochę czasu. Rendering i tak nie powinien się przedłużyć. Można by wyrenderować drugi plan na oddzielnej warstwie nawet z połową rozdzielczości przy takim DoFie i wyliczyć światło raz dla całej animacji. Robiłeś w ogóle do tego storyboard? Mam wrażenie, że ujęcia są zupełnie przypadkowe. W porównaniu do Twoich prac 2d - kiepsko.
 11. Panienka ma drewniany kręgosłup. Poza tym pomysł niby dobry, ale trudno jest obsługiwać maxa jedną ręką.
 12. A możesz napisać trochę więcej o filmie? Ilu ludzi nad tym pracuje, na jakim sofcie, etc.? Edit: lektor to chyba Pablo F :D po trailerze obawiam się, że humor będzie na niższym poziomie niż strona plastyczna animacji.
 13. W sumie nie ma dużego sensu pisać kolejnej odpowiedzi w tym samym stylu. Do zdania poprzedników mogę dodać tylko swoją analizę opłacalności całego przedsięwzięcia. Otóż istnieją już podobne serwisy (licytujesz najniższą cenę za wykonanie projektu), ale nie działają ze względu na brak zainteresowania. O ile zlecenia pojawiają się od czasu do czasu to zdecydowanie brakuje wykonawców. Twój pomysł na biznes różni się od reszty tym, że jest jeszcze mniej opłacalny dla grafików, dlatego musi upaść. Szczerze radzę zamknąć serwis jak najprędzej i nie inwestować kasy w miejsce na serwerze, bo to czyste straty. PS: Zresztą mam wrażenie, że każdy kolejny pomysł na biznes, stronę, serwis, przedsiębiorstwo, jaki spotykam, jest głupszy. Wszędzie bilboardy zachęcające do rejestrowania własnej działalności i taki z tego efekt. Pzdr
 14. Dzięki za komentarz, dużo konkretów. Jedynka to jednak zdjęcie przypadkowego człowieka, tylko go ustawiłem we właściwym miejscu. Ogólnie mam świadomość, że jeszcze dużo muszę się nauczyć. Z krytyką się jak najbardziej zgadzam, oprócz narzekania na lody z trójki (były całkiem smaczne :P). Wielu z tych rzeczy sam nie jestem w stanie zauważyć, dlatego pokazuję zdjęcia w internecie. Pozdrawiam
 15. Z ostatniej serii Rzym najlepszy. Na pierwszym za dużo nieba, ostatnie zupełnie mi się nie podoba. Dobre zdjęcia robisz, studiujesz coś w tym kierunku?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy