Jump to content
Sign in to follow this  
Tomala

Rozdzielanie obiektu a morph target

Recommended Posts

Witam, mam taki problem że po dojściu na najwyższy poziom podziału chcę rozdzielić model na dwie lub trzy części ale po przełączeniu morph targeta na ten zrobiony zaraz po zaimportowaniu modelu do zbrusha i usunięciu pozostałego morph targeta z siatką po rozdzieleniu dzieją się straszne rzeczy.

Dodam że siatkę rozdzielam na najniższym subdiv levelu.

Próbowałem rozdzielić siatkę dzieląc ją na subtoole a także poprzez polecenie w zakładce geometry "delhidden" i występuje ten problem. Zależy mi na tym żeby przed rozdzieleniem siatka wróciła do pierwotnego wyglądu ponieważ dosyć mocno się ona zdeformowała w czasie sculptowania. Błagam ratujcie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siemka, chętnie pomogę ale po wstępnym teście nie widziałem problemu :) jesteś w stanie wrzucić skriny? albo jaśniej opisać. Aha wydaje mi się że jednak na najniższym lvlu będzie lipa bo w stosunku do najwyższego bardzo mocno ogólna że tak powiem geometria się zmienia i dlatego takie jaja, jednak wolał bym zobaczyć jak to robisz. Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axis Mundi dzięki za chęci ale ten problem już rozwiązałem. Jaja takie się robiły przez to że po przełączeniu na zrobionego przed sculptem morph targeta kasowałem tamtego zdeformowanego po sculpcie.

Żeby jednak po rozdzieleniu siatki przywrócić oryginalny morph target części siatki podzieliłem siatkę w maxie tak jak w zbrushu i załadowałem tą część siatki jako morph targeta dla tej wysculptowanej w zbrushu. Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze tylko taka sprawa - dlaczego po usunięciu części siatki detal na tym co pozostało się rozmywa i czy można temu zapobiec. Jak by ktoś wiedział to chętnie poczytam, ba nawet dam repa :)

Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy