Skocz do zawartości

Model 3D: Maszyna


mileS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a849acd05fc3dc19.jpg

No to masz czego chciałeś:

1. Te użądzonka są za blisko siebie

2. Nie zgadza się liczba przycisków

3. Ten element wygląda całkiem inaczej

4. Ta odległość powinnna być większa i cała płyta powinna iść do góry

5. Tam jest jeszcze jeden pierścień (możliwe że tam jest ale go nie widzę)

6. Po bokach tej części znajdują się jeszcze nieco większe płytki

7. Górny element powinien mieć większą średnicę, a dolny mniejszą

8. Brakuje środkowej dziurki

Więcej elementów nie chciało mi się szukać, bo skończył mi się render.

 

A tak pozatym to całkiem fajnie Ci to wychodzi, niezły detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trawnikow

1) bladqs9.jpg

To po pierwsze ten kabel jakoś strasznie dziwnie wychodzi -> powinien najpierw iść kawałek prsto, a dopiero potem opadać (mam nadzieję że zrozumiałeś, o co mi chodzi :) ) A po drugie to mocowanie tego prostopadłościanu, na referce jest inne -> ma jakieś pokrętła i powinno być też moim zdaniem trochę wyższe.

 

2)blad2tf6.jpg

Ten element powinien być chyba trochę wyższy, ale moze to tylko złudzenie, nie wiem.

 

A poza tym bardzo fajny model, tak trzymaj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poprawiłem rzeczy o których wspomnieliście z wyjątkiem

A po drugie to mocowanie tego prostopadłościanu, na referce jest inne -> ma jakieś pokrętła i powinno być też moim zdaniem trochę wyższe.
ORAZ

5. Tam jest jeszcze jeden pierścień (możliwe że tam jest ale go nie widzę)
BO niewiem o co chodzi :D .

Kilka renderów z różnych stron :

14167520fh2.th.jpg89235718pt7.th.jpg58738601qz2.th.jpg82401756ll1.th.jpg93073891qd2.th.jpg

 

Aha i pytanko odrazu , czemu z pewnej odległości textury są rozmazane a z bliska są si? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię takie maszynki. Ta konkretnie to maszyna wytrzymałościowa do stycznej próby rozciągania, z dodatkową nagrzewnicą do badań w podwyższonych temperaturach - to tak apropo pierwszych 3 postów :-)

 

Co do modelu to fajnie, nawet o gwintach nie zapomniałeś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render już znacznie lepszy, poprzednie wydają mi się nieco za słabo naświetlone. Co do samego modelu:

1. Podstawa: czy to jest materiał próbny czy końcowy? Wygląda jak beton, a w oryginale podstawa jest metalowa, pomalowana farbą.

2. W orginale nie ma tego ścięcia na bokach podstawy.

3. Elementy do mocowania próbek (te które leżą pod tym "talerzem" - chyba troszkę za małe, w oryginale wyglądają na nieco dłuższe i masywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goran ->

1.Tak sobie próbuje , chce zrobić shader troszkę inny niż na refce .

2.No trochę popędziłem na początku , ale tej maszyny jest kilka wersji więc chyba może mieć ścięte czo ? chyba że to śmiesznie wygląda ...

3.Troszkę przeskaluje ale nie są takie małe , wydaję się przez kamere .

 

Tak więc ostatnie poprawki i zabieram się do shaderków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trawnikow

Moim zdaniem jest bardzo dobrze, pokażesz siateczki? Mam nadzieję, że teksturki bedą równie fajne, powodzenia!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnikow -> dzięki siatkę już wrzucam . Gdzie tylko pamiętałem wyłączyłem MS'a , ale pewnie gdzieś przeoczyłem . Miejscami trochę gęsto ale to przez lofty, booelany i inne ustrojstwa . 2 maszyny razem z ms'em dobijają do 1miliona poly

siatkany8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Od jakiś 3 dni próbuje ustawić scene i światła , cały czas średnio wychodzi a czas rendera się wydłuża . Mam 6 świateł ,2 vraylight na panelu , 2 vraylight ze sztucznym żółtym światłem oraz 1vraylight w oknie emitujący światło naturalne i IES sun . Jest ziarno mimo ze swiatła na sub 20 . Render na razie na low . Na obrazku pisze ze render 1h ponad ale zrobiłem stan wstrzymania w między czasie , trwało to gdzieś 30 minut , nie jestem zadowolony , ale nigdy jeszcze nie ustawiałem studia .... :(

17ms4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trawnikow

Trochę przepalone tam na ścianie po prawej i górna część maszyny z prawej, poza tym fajnie. Choć sądzę, że i tak jeszcze będziesz musiał zmodyfikowac to oświetlenie po dodanieu materiałów, tak żeby rozbłyski były tam gdzie trzeba itp. (przynajmniej tak mi sięwydaje, ale ja nie jestem jakiś masta w tych sprawch :) ). Ale generalnie całkiem przyjemnie wygląda - czekam na teksturki i powodzenia.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeyker89 -> miejmy nadzieję że się doczekasz , bo ja już sił tracę ..

Trawnikow -> dzięki też to zauważyłem , co do oswietlenia pod materiał to raczej beda to male zmiany , a musze miec juz podgląd na całość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności