Skocz do zawartości

Firmy Polskie...


wizz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AlienFx, Orka, Badi Badi, Lightcraft, Packshot, Odeon, Televisor, Postprodukcja (dawne ITI), Nextmedia, chyba ChimneyPot ma swoją grafikę 3d... to tylko kilka z Warszawy i z pamięci podręcznej.

 

A co Cię konkretnie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie sama Warszawa. Jest też mocny oddział wrocławski i śląski, a smoka z Wiedźmina robiło WYbrzeże. Pewnie także Łódź ma swoje studia (Samafor robi 3d, ale tylko konkretne filmy). Ale niech się wypowiedzą znające się osoby. Virtual Magic z Wrocławia przychodzi mi tylko do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawości, która z tych fim jest waszym zdaniem najlepsza - tzn oferuje najlepsze warunki rozwoju.

Albo inaczej ktora byscie polecili animatorowi szukajacemu pracy (w Warszawie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza Platigem - mozecie cos wiecej powiedziec o tych wyzej wymienionych?

Alienfx, Orka, Lightcraft, Odeon - jestem ciekaw czy kraza jakies opinie, pogloski itp o tych firmach.

 

Oczywiscie Platige sie jako pierwszy rzuca na mysl, ale to chyba glownie z tego powodu ze jest tak slawny i rozreklamowany - zajmuje sie czyms wiecej niz tylko reklamami i zawsze bylo o nim glosniej w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście najbardziej uznany, nagradzany i pewnie najbardziej nobilitujący dla grafika jest Platige Image. Jest też pewnie najlepszym studiem w tym sensie, że ma największy dorobek artystyczny w dziedzinie 3d i od lat zgarnia z rynku świetnych grafików.

 

Ale przypomniałem sobie ostatnio choćby reel AlienFX i muszę powiedzieć, że naprawdę kawał niezłej roboty powstało w tym studio również - reela mają w każdym razie lepiej zmontowanego ;). Nie mają takiej jazdy na osobiste projekty i promocję, którą na tym można robić + na budowę dużego studia - po prostu robią swoje. Platige wyraźnie celuje w pierwsze w Polsce studio średniej wielkości (+50 osób) i większe projekty, na które 10 osobowe studio nie może sobie pozwolić.

 

Badi - Badi kolejne studio w którym wiele się dzieje na wysokim poziomie.

 

Trudno więc byłoby powiedzieć, że nie ma alternatywy dla Platige. Prawie w każdym z wymienionych wyżej studiów pracują ludzie z +10 stażem, od których możesz się wiele nauczyć. Wiele z nich założyli niedawno "robotnicy" z innych dużych studiów . Televisor na przykład (chyba... )

 

Poza tym większość tych studiów to jednak fabryki reklamy - to znaczy w sensie artystycznym niewiele wniosą do Twojego życia. Warsztat poznasz na pewno.

 

Gdybyś szukał konkretnie pracy w Warszawie, to raz, że problemów mieć nie będziesz, a dwa ż,e możesz mi posłać PM'a. Mógłbym mieć konkretną propozycję.

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to mi chodzi. Platige jedzie na reputacji i na pewno bedzie najbardziej nobilitujacy, ale to nie znaczy ze mozna tam najlepiej zarobic. W koncu najwieksza kasa jest chyba z reklam a nie z artystycznych shortow. Pytanie czego sie szuka - jak najlepszych zarobkow czy rozwijania sie artystycznie.

 

A wiecie moze cos na temat Orki? Poza Platigem o tym studio chyba najwiecej szlyszalem, bo o reszcie wymienionych albo uslyszalem dopiero teraz, albo stosunkowo niedawno. Z tego co wiem to Orka istnieje na rynku juz od jakiegos czasu, tyle ze nie jest chyba tak nastawiona na samo 3d?

 

SYmek - zgadza sie ze problemow z praca raczej nie ma, pytanie tylko co wybrac i w jakim kierunku isc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zaczynasz pracowac w studiach, ja bym sie nad zarobkami nie zastanawial. One sa z reguly wyrownane i zaleza od tego, jak bardzo sam siebie zajedziesz..., pracujesz na akord ;).

 

Platige akurat shorty nie przeszkadzaja robic pieniadzy. Maja zwykle 20-100% wyzsze budzety, bo raz ze sie cenia - i sluszenie - a dwa, ze robia statystycznie wiecej reklam "high profile" - to znaczy takich, ktore z zalozenia duzo kosztuja. Inne, mniejsze firmy musza sie zadowolic drobnica.

 

Co do opinii na temat studiow. Wiesz, studio to jest byt abstrakcyjny. Tworza je ludzie, a ze poza nielicznymi wyjatkami panuje na tym rynku spora rotacja, to wystarczy ze zmieni sie ekipa i zmienia sie studio - zostaje tylko nazwa. Ja pamietam Orke sprzed paru lat i teraz nie wiem, co sie tam dzieje, bo zdaje sie, ze akurat to studio przezylo dwie gwaltowne rotacje...

 

To samo tyczy sie Lightcraftu, ktory nie ma chyba stalego teamu. W Badi-Badi, AlienFx czy Platige jest inaczej. Sa tez mniejsi jak Televisor, ktory szukal ostatnio grafikow. Postprodukcja i jeszcze jedna nowa firma, ktorej nazwy zdradzic nie moge, tez bedzie kogos szykala.

 

Poza tym w Warszawie poszukuje sie gwaltownie onlinowcow + montazystow. Co roku rynek rosnie o kilkanascie procent a ludzi wrecz ubywa (UK). To nawet zabawne, jak spojrzysz jak poszybowaly zarobki montazystow przez ostatnie dwa lata...

 

Skladaj demo, wysylaj i tak w pierwszym roku zaliczysz 3 studia ;)

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platige ? .

 

Powiedział...:P

 

Ciekaw jestem ile placi, dajmy na to platige, i co wlasciwie kupuja. gotowe rzeczy w stylu np 10 sek animacji, czy raczej interesuja ich polprodukty np. model 3d do jakiejs reklamy.

 

Zależy kto w czym jest dobry, od jednych modele, od innych animatiki, są tacy freelancerzy którzy zdalenie potrafią zrobić w zasadzie cały film ale to już trzeba być absolutnym wymiataczem. Ogólnie jednak to od ludzi pracujących zdalnie "półprodukty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności