Skocz do zawartości

Plany z CADa


Gość ant-3d

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Czy moglby mnie kots z Was pokierowac na jakas stronke gdzie moglbym znalezc pare planow architektonicznych + ich modele w celu pocwiczenia interpretowania takich planow? Badz jakies wskazowki, porady, cokolwiek co by pomoglo mi nauczyc sie dobrze modelowac na podstawie planow wyciagnietych porsto z autocada. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja tez kiedys mialem ten problem, na necie nic nie moglem znalezc wiec w akcie desperacji poprosilem kilka osob z forum o ktorych wiedzialem ze robia wizki na zlecenie o udostepnienie takich planow i jedna z osob sie nademna zlitowala :)

co do czytania planow to po jakims czasie nabiera sie doswiadczenia ale na poczatku moze byc ciezko, oczywiscie jesli masz zrobic mieszkanko czy dom jednorodzinny to sobie poradzisz ale jesli ktos ci da wiezowiec o nieregularnej bryle to mozna sie latwo pogubic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje poczytac np w empiku ksiazke o architekturze - np A&B , Architektura Murator , DETAIL , Bauchaus .. lub wejdz sobie na - http://www.ronet.pl - sa plany w wysokiej rozdzielczosci ;) ( konkursy glownie ale nie tylko ) projektow , do tego wizualki , elewacje , przekroje - po poogladaniu wszystko bedzie jasne ... ale takze fachowa literature by sie przydalo - np - Neufert - czy jakos tak - taka gruba ksiazka z normami rysowania architektonicznego - chyba sie nazywalo - Podracznik projektowania architektoniczno - budowalnego ___> tez w EMPIKU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za podpowiedzi. Niestety ksiazki odpadaja bo: 1 - po angli sie teraz wlocze, 2 - za malo czasu na czytanie. Jakos musze zastosowac taktyke Tomusia i pojechac po bandzie improwizujac i majac nadzieje ze sie nie pomyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja fobia:) nie mialem z tym wiele do czynienia i jakos mnie te plany przerazaja.

 

Sam mialem zakladac watek i poprosic o opinie i porady kolegow ktorzy sami sie tego nauczyli, nie pracujac w zadnym biurze projektow. Czy wystarczy po prostu przerobic pare planow i wszystko przyjdzie na zasadzie "trening czyni mistrza" czy jakies konkretne kroki polecacie powziasc?

 

Chetnie poznam jeszcze jakies porady i skrotowe historie jak kto sobie z tym poradzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności