Skocz do zawartości

Parę pytań dotyczących 3ds maxa


krystianm1

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak zaznaczam krawędzie w widoku left, to jak zrobić, żeby się zaznaczały tylko te, które widzę w tym widoku? Bo jak zaznaczam prostokątem [rectangle czy coś takiego] to mi zaznacza wszystkie nawet te z tyłu:

 

1201987242.jpg

 

2. Jak zrobić, żeby nie było takich kanciastych krawędzi jak na poniższym obrazku. Na renderze to się strasznie rzuca w oczy. Próbowałem już Autosmooth, ale to mnie nie zadowala. MS Smooth psuje siatkę.

 

1201987560.jpg

 

3. Dlaczego, jak przesuwam widok w oknie perspective, to model znika i robi się z niego bounding box czy coś takiego. Po prostu znika mi cały model. Jak się pozbyć tego problemu? Screen:

 

1201987705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. ctrl żeby zaznaczać kilka pod rząd, i w tym wypadku zaznaczałabym w widoku top zamiast left.

2. to nie ms psuje siatkę, ale siatka jest zła, musisz dorobić przedziałki w odpowiednich miejscach, w tym wypadku na górnej płaszczyźnie, wychodząc od kantów bocznej płaszczyzny.

3. poszukaj w FAQ na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zaznaczam czasem w widoku perspective, to mi czasami zaznaczy coś innego pod spodem modelu- to się bardzo często zdarza. Jak można zlikwidować tą "przeźroczystość" modelu?

2.Spróbuję

3.Zobaczę

 

Aha, jestem początkujący w grafice 3d i prosiłbym o jak najdokładniejsze porady, i może jakieś inne metody które znacie, będą dla mnie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności