Skocz do zawartości

Problem z otwieraniem *.max


Lis

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

następujący problem:

 

Mam 2 kompy o identycznej konfiguracji, identyczny system operacyjny, identyczne wersje maxa i vraya, ten sam directX te same service packi.

 

I mam scenę która otwiera się na na jednym z kompów z na drugim już Failure.

 

Próbowałem już collapsować modyfikatory/ wywalać wszystkie materiały/ zmieniać nazwy/ attachować/ save selection/ wszystko. Dalej się nie chce otworzyć.

 

Potrzebuję wyciągnąć stamtąd modele z zachowaniem ID poligonów.

Ktoś ma jakiś pomysł??

 

próbowałem 3ds i obj ale one gubią ID

 

PS. najlepsze jest to że jak stworze nową scenę z jakimiś prostymi objektami to się otwiera i tu i tu

 

Topek-> przy mergu też failure

Xol -> gdyby tak było to bym nawet tego wątku nie zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lis obj zapisuje tylko smoothing groups więc jak będzie Ci się chciało to możesz podzielić polygony na smoothing groups(mając podzielone na id nie musisz selekcjonować polygon po polygonie) tak jak na id i wyeksportować do .obj. Potem jak to zaimportujesz możesz przekonwertować do editable poly i w trybie selekcji pollygon pod zakładką polygon smoothing groups użyć polecenia Select By SG. Soothing groups prawdopodobnie zmienią numerację ale nadal będą to te same grupy polygonów więc będziesz mógł je w mig wyselekcjonować i przypisać id. A i pamiętaj że jak przypisujesz polygonom smoothing groups to niech każdy będzie przypisany tylko do jednej grupy. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Doszedłem co było nie tak. straciłem przez to 6 godzin.

 

Jeden z katalogów w którym znajdowała się scena nazywał się "materiały". Ta polska literka wszystko psuła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys z takim problemem uporalem sie wywalajac plugin vraya. Po zaisntalowaniu go ponowanie blad znow sie pojawial dla takiej samej sceny. Wywalenie niektorych materialow pomoglo, ale zanim doszedlem ktorych... ;) Mozliwe wiec, ze rzeczywiscie to ma zwiazek z ogonkami. Nastepnym razem az sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed kilkoma dniami znow natrafilem na ten problem. Zmiany polskich znaczkow nie pomogly, moze gdzies jeszcze byly zakopane w gaszczu nazw materialow i je przeoczylem ale nie sadze. Za to zauwazylem iz scena nie otwierala sie na moim domowym maxie z sp2 i maxie kolegi na viscie rowniez sp2. W pracy natomiast nie ma sp zadnego i sceny chodza. Przeinstaluje wiec w wolnej chwili maxa domowego. Moze znaczki + sp to mieszanka wybuchowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności