Skocz do zawartości

preview w adobe after effects


Gość baal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość baal

witam, to moj pierwszy watek na tym forum wiec mam andzieje ze uzusykam pomoc. problem jest nastepujacy- gdy proboje zrobic podglad tego co akurat stworzylem w adobe after effects (wersja 7.0 jakby co) moge to podejzec tylko do powiedzmy 10 sekund, czasami 15 - zalezy od kompzycji i chyba widzimisie programu:) powiedzmyz e film ma minute- gdy robie audio preview moge odsluchac calosc, ale gdy chce sprawdzic jak wszystko wspolgra z obrazem moge podejzec nawet nie polowe. mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi, jelsi jakies niejasnosci prosze pytac postaram sie to bardziej wytlumaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chodzi o to, że AFX, jak większość jeśli nie wszystkie programy do kompozycji, preview ładuje do RAM'u. A do ramu mieści się tyle, ile się mieści i nie więcej nić 1.6GB na systemach 32 bit.

 

Jeśli potrzebujesz zobaczyć więcej niż to, co mieści Ci się w RAMie, musisz exportować swoją kompozycję do QT bądź AVI. Co i tak jest dobrym pomysłem -oglądać swoją kompozycję w docelowym formacie (czy na przykład codeki nie psują Ci kolorów albo takie tam...).

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baal

kurcze w sumie prawda, tylko wiesz co chwila cos zapisywac, a adobe troche z tym przymula. no ale jesli nie ma innej opcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze w sumie prawda, tylko wiesz co chwila cos zapisywac, a adobe troche z tym przymula. no ale jesli nie ma innej opcji...

hiehiehie... chyba nigdy z combustionem nie miałeś styczności :P

a do wspomnianych opcji dorzuć jeszcze disk cache (prefsy -> memory & cache)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-15 sekund?

mi w pionowym palu spokojnie previewuje z ramu kolo minuty a mam rapterm 2x512

pewnie kolega w ogole nie uzywam ram playera tylko spacje naciska i troche mu sie streamuje, a z tego co mi sie wydaje (nie testowalem, nie sprawdzalem) to wtedy zapisuje na dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionowym PAL'u ?! znaczy się 576x720 ? No to jeżeli robisz preview w pełnej rozdziałce to opisz jak to robisz (ustawienia Aftera), bo u mnie przy 2 GB nie chce łyknąć więcej niż 24sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 576x720. w sumie testow nie robilem, ale tez moze zalezy to od skomplikowania sceny

ale nie robie nic specyficznego, dzisiaj siadam dalej do efekta i sprawdze ile moge previewowac

 

 

edit: a jednak, sprawdzilem na probe i wyplulo tylko 10 sekund,

ale co dziwne nie przeszkadza mi to ograniczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności