Jump to content

Valoos

Members
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About Valoos

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Poznań
 1. Ze względu na fakt, że sprawa jest pilna pozwalam sobie grzecznościowo zamieścić ogłoszenie: Gustaw Studio http://www.gustawstudio.pl Potrzebny jest modeler w celu wymodelowania pojazdu (model już istnieje, więc istnieje opcja zakupu gotowego modelu i naniesienie zmian) oraz jego późniejszy rendering do prezentacji produktu. Forma zatrudnienia: jednorazowe zlecenie Kontakt: [email protected] lub telefonicznie 601 786 467 Szczegóły do uzgodnienia. Poszukiwana osoba powinna być z okolic Poznania (wymagany spory czas interakcji)
 2. Valoos

  Wujek

  Po dłuższej analizie stwierdzam, że w wykonaniu jest tylko jeden błąd ... za dłuuuuuuuuuuugie. Rzekomy dowcip z odgryzaniem głowy byłby w miarę wesoły w po ok. 30 sekundach - może minucie - natomiast po 6 minutach mozolnego przeżuwania tematu człowiek stwierdza - k!#@a nareszcie...
 3. Valoos

  Wujek

  Wykonanie spoko, chociaż miałem nadzieję, że "festiwalowość" będzie szła w parze z ciekawszym pomysłem na fabułę. Filmik owszem "czarny", a gdzie humor ?...
 4. Oczywiście, że da się robić filmi od podstaw. Takie cudo nazywa się potem Motion Graphics bo w całości składa się z wektorów albo zdjęć. Ale nie polecam robienie czegokolwiek dłuższego niż 1,5-2 min chyba, że sama koncepcja tego wymaga.
 5. chyba chodzi ci o częstotliwość samplowania, a to nie to samo co bitrate. Pozatym to chyba nie o to chodzi. Problem raczej leży w kompresorze który został zastosowany.
 6. :) na tv wcale nie musi być parzysty bo może być również nieparzysty, sęk w tym, żeby to co odtwarza dany materiał na TV "wiedziało" z którym ma do czynienia.
 7. co podbijasz ? (przepraszam, że pytam ale google mi supersam podpowiada :D)
 8. Pionowym PAL'u ?! znaczy się 576x720 ? No to jeżeli robisz preview w pełnej rozdziałce to opisz jak to robisz (ustawienia Aftera), bo u mnie przy 2 GB nie chce łyknąć więcej niż 24sek.
 9. 1. Croolick ile materiałów w Premiere już zmontowałeś ? 2. Polik - Premiere Pro 2 ma funkcje MultiCam ale tylko na 4 ścieżki
 10. Jeżeli ten prostokąt nie jest wyrenderowany w postaci sekwencji klatek, tylko pochodzi z samego programu i chodzi ci o efekt mniej subtelny niz motion blur to szukaj efektów w stylu Time echo (AE), albo pod nazwa ghosting. Większość programów powinna miec taki efekt.
 11. Przepraszam za długą nieobecność - urodziła mi się córeczka... :D Madison "Tak jak pisałem. Jeśli chodzi o kodowanie to MacPro daje radę." mam wrażenie, że coś jest tu nie tak. Jeśli MacPro tak strasznie wymiata to masz coś pokrzaczone w kodekach bo to nieprawdopodobne żebyś miał taki rozrzut w wynikach (4:34 sec i 11:10 sec). Ja na swoim "rzęchu" na którym wyciągam ledwie 10min2sek różnice są rzędu 1-2 sek. (w nieskompresowanym avi to samo)... W zasadzie to chyba niemożliwe, żeby cztery Xeony 2.66GHz policzyły (pokompresowały) ten test wolniej niż core2duo [email protected]
 12. hmmm... Na czym polega różnica pomiędzy Jpeg A full ,a Jpeg A 85% ? U mnie w robocie wyliczyły się w identycznym czasie (pod 7.0 pro). Może źle zinterpretowałem ustawienia ? I druga sprawa, to wydaje mi się, że test wymaga drobnych ulepszeń, bo w tej chwili liczy jedynie wydajność "motion graphics" - test nie korzysta z żadnych plików video, a to istotna umiejetność afterka. Propozycję poprawionego testu i ew. poprawek przeslę ci zaraz Madison na maila.
 13. Wydaje mi się, że najczęściej używaną rozdzielczością (w naszym pięknym kraju) jest 720x576 PAL D1/DV. Kwestie kompresora bym pominął (niech będzie lossless). Reszta nie ważna...no chyba, że o czymś zapomniałem.
 14. Nie wiem czy i jak 7.0 obsługuje dwa rdzenie(oficjalnie pewnie nie), ale na moim core2duo projekt stworzony w 6.5 pro pod 7.0 wyliczył się prawie 2x szybciej przy 70-90% zużyciu procków, więc jakoś tam obsługuje te 2 rdzenie... no chyba że rdzenie obsłużyły się same, ale pytanie w takim razie dlaczego pod 6.5 pro zużycie było tylko 50% ? ...tak czy inaczej projekt testowy dobrze by było wogóle stworzyć i najlepiej zbudowany na najprostszych filtrach z 6.0 standard, a potem porównywać wydajność. (do cs3 można przecież wczytać projekt z 6.0, a do tego będzie odrazu widać różnicę w optymalizacji kodu).
 15. Myślałem, że pomysł padł (jak wiekszość w tym dziale :( ) Ja się zgłaszam jako chętny. Posiadam: Core2Due E6300 1,[email protected],11 GHz 2 GB RAM Geli 800MHz MB - Gigabyte GA-965P-DQ6 GForce 6600 128 MB Dwa Raptory 74 GB w stripie Windows XP SP2 PS. Czy jest już jakiś pomysł jak taki projekcik testowy by wyglądał ? Jeśli nie to może po weekendzie coś zaproponuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy