Skocz do zawartości

Drukowanie wyrenderowanych projektów


sega007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam parę pytań odnośnie sprzęgania 3dmax z photoshop`em, które zrodziły sie z problemów podczas drukowania prac.

Wyrenderowałem obraz jako jpg (ładne beże itp.), następnie w PS dostosowałem tylko parametry do druku, tj. rozdzielczość i wielkość obrazka, bez żadnej korekty kolorów i po wydrukowaniu zamiast beży wyszły zielenie :/

Odpada ustawienie monitora, czy zamiana RGB na CMYK . Byłem w 2 drukarniach i efekt końcowy był taki sam. Graficy(a może "graficy") tam zatrudnieni nie mieli pojęcia dlaczego tak się dzieje i co z tym można zrobić. Czy są jakieś ustawienia palety kolorów w 3DM,a może to zależy od ustawień w oknie renderingu?? czy są pluginy do używania palety kolorów PS w 3DM.

I czy ktoś ma jakiś pomysł??? Serdecznie Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

raczej nie chodzi o 3dmaxa a ogólnie szop vs drukarnia. zjawisko dość powszechne, mi coś takiego się działo jak bawiłem się konwertowaniem do cmyk z rgb, chociaż wiadomo że cmyk to tryb kolorów wykorzystywany w druku. większość prac robiłem właśnie w rgb i zapisywałem do jpg i jakoś to wyglądało, a jak coś ważnego drukowałem to robiłem na fragmentach wydruki testowe i w drukarz kręcił ustawieniami drukowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max renderuje w RGB, drukarnia drukuje w CMYK

 

w CMYKu jest duzo mniej kolorow niz w RGB, i przy konwersji z RGB na CMYK kolory sa zamieniane na "podobne".

 

moim zdaniem jedyne co mozesz zrobic to w photoshopie sie bawic ze zmiana kolorow z obrazkiem zmienionym na CMYK

 

aha, i nie zanos .jpg do drukarni... .tiff albo splaszczony .psd w 150 DPI lub 300 DPI dla dobrego papieru i dobrej jakosci druku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam parę pytań odnośnie sprzęgania 3dmax z photoshop`em, które zrodziły sie z problemów podczas drukowania prac.

Wyrenderowałem obraz jako jpg (ładne beże itp.), następnie w PS dostosowałem tylko parametry do druku, tj. rozdzielczość i wielkość obrazka, bez żadnej korekty kolorów i po wydrukowaniu zamiast beży wyszły zielenie :/

Odpada ustawienie monitora, czy zamiana RGB na CMYK . Byłem w 2 drukarniach i efekt końcowy był taki sam. Graficy(a może "graficy") tam zatrudnieni nie mieli pojęcia dlaczego tak się dzieje i co z tym można zrobić. Czy są jakieś ustawienia palety kolorów w 3DM,a może to zależy od ustawień w oknie renderingu?? czy są pluginy do używania palety kolorów PS w 3DM.

I czy ktoś ma jakiś pomysł??? Serdecznie Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Wielkie Dzieki za pomoc! Zanosiłem projekt w różnych wariantach, czyli RGB, przekonwertowany na CMYK, jako PSD , wszystkie 300dpi, na miejscu gosc próbował działać z probkami kolorów(bo na wyjściu miał aż 60% cyjanów!!), mieszał je, kombinował , ba , wpadłem na pomysł by zrobić to w postaci sepii(oryginał jest cały w odcieniach ciepłych beżów), więc spróbowaliśmy, a efekt był piorunujący... ziemne odcienie niebieskiego!!! :/ A co dziwne, że kolory na jego monitorze odpowiadały kolorom druku innych prac, które przygotowywał,a moje nie pokrywały się ...dużo by opowiadać....

A jak można użyć filtrów z PS w 3DM?? bo podobno są jakieś pluginy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doklejam sie do wątku bo też miewam takie problemy ;/

 

 

a nie da rady jakoś zapisac z max'a odrazu w CMYK'u ?

 

albo jak ustawić w photoshopie zeby było widać jak to wyjdzie na drukarce w Cmyku ?? zeby wiedzieć co poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie przed chwila próbowałem i nie widze róznicy na monitorze, a przy druku ncześniejszej wersji w RGB zapisane z maxa w drukarni wyszło jakoś zielonkawo ;/ a na domowej drukarce jest git ;/ i nie wiem w koncu czy moja wina czy drukarnia lipa

 

 

a o co chodzi z tym profilem kolorów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle temat rzeka....

 

Na monitorze czesto tego nie widac, dopiero w druku wychodza przeklamania...

 

Jezeli masz mozliwosc wydrukowania probek w drukarni...to porostu przygotuj ze 2, 3 kombinacje...

Jeslio wychodzi Ci np. za zielone sciagnij mu cyjan`y w ps. na kolorach selektywnych.

 

Zrob klika probek..wtedy widac czy idzie sie w dobrym kierunku, czy tez zlym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuję w ps konwersję na CMYK i korektę na liczbach (za pomocą krzywych). Sprawdzasz jakie mają składowe CMYK wartości na próbniku i tak ustawiasz. Nie ma mocnych musi się zgadzać (warunek: prawidłowo skalibrowana maszyna drukarska).

Każde urządzenie ma swój profil i trzeba je kalibrować. RGB jest to przestrzeń farb (addytywna) a CMYK farb (subtraktywna) i nigdy barwa w RGB nie będzie taka sama w CMYK bez dodatkowej korekty (wyjątkiem może być żółta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to juz nie tyle pydtanie dotyczące maxa ale jak dokładnie gdzie sie reguluje w PS - przeprowadza ta korekte za pomoca krzywych ?? gdzie to dokładnie jest - Ps od niedawna męcze i jeszcze nie wszystko wiem gdzie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no np. Layer-> New Adjustment Layer-> Curves..

Warstwa->Nowa warstwa dopasowania-> Krzywe..

 

ale proponuje takze Layer-> New Adjustment Layer-> Selective color..i tak juz wczesniej wspominalem proponuje zjechac na colorach neutralnych cyjanem :) powinno nie wychodzic zielonkawe..;)

 

Powodzenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki wielkie dzieki ;]

 

jeszcze jedno - mam kłopot bo w photoshopie wyświetla mi jak w RGB a jak zapisze obrazek to nagle ma inne kolory - cały czas pracując w Cmyku - co jest nietak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności