Skocz do zawartości

Mr Sun - kłopoty przy GI - nie gromadzi fotonow


MatPat

Rekomendowane odpowiedzi

"no photons stored after emitting 1000000 photons from light "Sun01|Light"

 

 

Taki blad non stop mi wyskakuje przy wlaczonym GI i to tylko gdy uzywam Use photon target (odpowiednio rozciagniety do wielkosci okna) w opcjach Mr Sun. Sun jest skierowany prosto na okno i ma wpasc do srodka pomieszczenia, przynajmniej takie jest zalozenie. Przy innym zrodle siwatla nie ma takich chec a przy tym ??? Sun ;( ??? kicha i nie wiem o co biega.

 

Wszystko dowaliłem ponad norme, energie, ilosc fotonow. I dalej ciagle ten sam blad. Scena to pokoj z oknem i do niego maja wpalsc fotony Sun by rozswietlic troche srodek. Nie ma Mr Sky w scenie. Cala scena jest otoczona sfera by nie marnowac fotonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

MatPat - ile i jakie źródła światła masz w scenie? Jeśli sam mr sun to przejdź linijkę niżej, a jeśli nie, to powiedz co tam jeszcze na wstawiałeś i ustawienia też by się zdały :)

Jeśli sam sun - wiedz, że ten "poprawny fizycznie" sun świeci baaaardzo daleko i jak zastawisz scenkę sferą, to sun nie będzie miał jak się przez nią przedrzeć (a co za tym idzie, fotony suna też). Najlepiej pokaż jak wyszedł render i cały setup sceny, wtedy będzie łatwiej ocenić :) Co do sfery to przekonwertuj ją do editable poly, naciśnij ctrl + A i flip w narzędziach poly, dzięki temu światło przejdzie do środka, ale już nie ucieknie w kosmos :)

 

edit

 

O, a tak w ogóle... dlaczego nie masz mr sky włączonego? Przecież to taka dobra rzecz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności