Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Lamborghini Murciélago LP640 Versace


MEZmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry mówię, że jestem dopiero początkujący (od poniedziałku mam 3ds max 2008) i to jest mój praktycznie trzeci obiekt. Pierwszy był wieżowiec ( :) )

wiez2gm4.th.jpg

Później nieudany maluszek i terac chcę zrobić jak najdokładniej odwzorowany Lamborghini Murciélago LP640 Versace. Oczywiście jak w oryginale będzie biały z czarnymi felgami.

 

Tak wygląda cel

1-lamborghini-murcielago-lp640-versace.jpg

2-lamborghini-murcielago-lp640-versace.jpg

 

a tak wyglądał mój model (7 obrazów z kolejnych etapów pracy)

lambo1xd2.jpg

lambo2of0.jpg

lambo3pr9.jpg

lambo4st9.jpg

lambo5sk3.jpg

lambo6sf8.jpg

lambo7kz7.jpg

 

Jak widać dłubałem cały dzień przy zderzaku, ponieważ ne mogłem się zdecydować co do model. Najpierw miał być zwykły, później zmieniłem zdanie na nowszy model LP640, ale ostatecznie robię wersję Versace, czyli limitowana edycja (10 takich jeździ).

 

Proszę o szczere opinie, llubię wiedzieć, co robię nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witamy w społeczności :)

Biorąc pod uwagę, że siedzisz przy 3DSM dopiero 5 dni model jest niezły nawet bardzo co prawda jeszcze za wcześnie żeby chwalić bo roboty masz dużo jeśli serio chcesz to zrobić high detailed. Pamiętaj żeby się nie zabierać za zbyt dużo pracy naraz. Chodzi o to żeby ci sie chęci nie skończyły po wydłubaniu świetnego zderzaka bo reszty nie zrobisz.

Na razie trzymam kciuki bo sie zapowiada fajnie :) powodzenia

 

PS: ten budyneczek to z tutoriala na jakiejś ogromnej trawie?(albo budynek miniaturka w ogrodzie:P)ja się nie śmieje dobrze wiem jak wyglądają pierwsze prace... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten budynek był robiony na podstawie wideotutoriala autorstwa ponciusza (na YT), a dla efektu dodałem mu teksturkę, i chciałem zrobić go w trawie, ale tylko włosy znalazłem, więc zrobiłem włosy, a żeby nie wisiały w powietrzu, to zrobiłem im tackę.

 

Raczej grafiką 3d się szybko nie znudzę, bo taki kierunek obieram na studia. O ile oczywiście zdam maturę z programowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto siatka

ubnkj7.th.jpgugbnle7.th.jpg

Zderzak lekko przekombinowany, ale inaczej ciągle robiły mi się jakieś wgłębienia lub nieostre krawędzie.

 

Jak widać mam tam trochę trójkącików...

_____________________________________

 

Tu już trochę przerobiona wersja w gorszym świetle...

4oF1L77nH8

muszę trochę spłaszczyć ten garb na środku.

 

PS

Tamta siatka jest trochę przeterminowana, jutro może dostarczę nowszą. Jak narazie mam dużo na głowie, więc kontynuacja modelu będzie dopiero za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jeśli siedzisz przy maxie tak krótko, to jestem pod wrażeniem. Faktycznie musisz ten garb poprawić, coś dziwnego dzieje się też w rogu świateł na zdeżaku. Ale generalnie to dawaj dalej, jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ja tez robie murcielago lp640 i to tez moj pierwszy model. :) jak narazie to idzie ci ladnie. przy przodzie wloty powinny byc szersze bo wyglodaja jak krzyzowka murc. i murc. lp640. i przednia krawedz troche zabardzo prosta.

Jedziesz dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lambo9vp6.jpg

lambo10zi2.jpg

Poprawiłem grzbiet, dodałem znaczek (jeszcze chciałem uwypuklić go, ale pozostałem przy płaskiej górze, i tak nie było by widać). Ten przedni spoiler rzeczywiście został w stylu starego murcielago, zmieniłem kształt, ale zapomniałem zmienić proporcje :)

Kilka drobnych poprawek w siatce i widzę, że znowu mam grzbiet, ale nie na środku, tylko gdzieś w 1/4 szerokości. tym sie zajmę jutro.

 

Jest tu gdzieś tutek teksturowania, a dokładniej mówiąc ustawianie odbić lustrzanych, przezroczystości szkła itp?

 

Tak przy okazji powiedzcie mi, dla czego po renderingu robi mi się taka niepełna gamma kolorów? Czyżbym musiał coś dodatkowego ustawić?

 

oto zdjonko w większej rozdziałce.

hqro8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie znudzę. Jak będę miał więcej czasu, to będę dalej robił (czyt za tydzień)

 

Myślałem sobie, że drugi wózek jaki zrobię, to będzie camaro..... ale trochę tu chyba będzie oklepany ;/

 

moje dwa samochody, którymi sobie w carbona pocinałem są

 

Już wiem, zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na początek ładnie :] masz faktycznie trochę krzywą maskę, na środku już trochę lepiej, natomiast niedaleko brzegu maski od razu rzuciła mi się w oczy krzywizna xD nie wiem czy to wina renderu ale na masce jest jeszcze kilka innych małych wgięć :/ ale nie czepiam się już, pozywyna pracka jak narazie, oby tak dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz poprawiłem trochę ten garb i przesunąłem nadkola, bo w tej wersji jest lekki błąd. Teraz biorę się za progi, ale koniec ferii jest, więc trochę czasu będzie trzeba czekać. No i nie mam blueprintów z LP640, nie mówiąc już o versace, więc trzeba będzie tak na oko ze zdjęć robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zderzaku te wloty troche za małe powieksz je w strone środka troche bo ta srodkowa cześć jak dla mnie za duza,

 

Versace od LP 640 róznie sie tylko wnetrzem i kolorem lakieru i felg takze spokojnie mozesz bazowac na zdjeciach LP 640 ;]

 

Jak zrobisz całośc to ja poprosze render konkretnej rozdziałki - moja ulubiona fura ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności