Skocz do zawartości

Problem z kodekami video


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na poczatku zaznaczam, ze mam bardzo mala wiedze z obrobki video i prosze o wyrozumialosc :)

 

Moj problem wyglada tak. Dostalem od kolegow z zaprzyjaznionego zespolu zadanie zmontowania teledysku. Montazu dokonalem w Avid Liquid i wyexportowalem to do pliku avi o kodeku DV (bo taki mi proponowal program). Nastepnie w innym programie chcialem dodac kilka bajerow oraz zmniejszyc rozmiar filmu z 720x576 px na 720x388 px zeby uzyskac panorame :) Problem pojawia sie teraz po wyexportowaniu pliku. W momentach kiedy film jest dynamiczny pojawiaja sie znieksztalcenia jak na zalaczniku ponizej. Probowalem exportowac do roznych kodekow jednak problem wciaz sie pojawia nawet jesli uzywam kodeka DV. Renderowalem do sekwencji jpg ale na obrazkach jest to samo.

 

Gdyby znalazl sie ktos skory do pomocy bede wdzieczny

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jest przeplot, prawdopodobnie nic nie jest spieprzone, teraz troche zależy gdzie ma być emitowany ten materiał. Jeśli ma iść na telewizor to rozdziałka powinna być 720x576 i interlace parzysty (bottom line first). Jeśli na kompa to całość trzeba deinterlacować, fajna sprawa to deinterlacer selektywny (przykładowo fields kit) łączy półobrazy tam gdzie się rozjeżdzają wtedy cała reszta nie traci na ostrości. Druga sprawa to zamienić piksele na kwadratowe i przeskalować całość w pionie na jakieś 70%. Poprawcie mnie jak piszę bzdury :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma iść na telewizor to rozdziałka powinna być 720x576 i interlace parzysty (bottom line first). (...) Poprawcie mnie jak piszę bzdury :]

:) na tv wcale nie musi być parzysty bo może być również nieparzysty, sęk w tym, żeby to co odtwarza dany materiał na TV "wiedziało" z którym ma do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności