Skocz do zawartości

jaki komputer


Michal K

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, od paru miesiecy bawie sie w 3ds maxsie ale doszedlem do wniiosku ze musze zmienic mojego staruszka (czyt. komputer) szukam komputera do wizualek oraz do prostych animacji. ogolenie stworzylem sobie komputer typu; procesor Intel Core2 Quad 3.00GHz karta graficzna NVINIA Quadro FX 3500 (podobno jest pod 3ds maxa, ale nie wiem czy to chwyt reklamowy czy prawda) i do tego DDR2 2x2048MB po dolaczeniu zasilacza dysku twardego itd wyszlo mi okolo 8 000 i to w sumie jest max co moge wydac na nowy komputer, czy to mi wystarczy do pracy nad projektami architektonicznymi, czy za te pieniadze mozna cos lepszego kupic, szukalem po postach ale wiekszosc byla z pol roku wstecz wiec zamiescilem nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ogolnie potrzebuje komputer pod tworzenie wizualek; budynkow, wnetrz itd chcial bym zeby moj komuter nie resetowal sie w trakcie renderingu, wiem o tym ze zbytnio szybkosc renderingu nie wzrosnie tzn nie bedzie ona trwac 5 min swoje i tak bede musial odczekac ale chcial bym zeby max juz sie nie zacinal w czasie modelowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GF mx440 (ciekawe, czy jeszcze ktoś to pamięta ;) ) i nie narzekam. W przypadku dużej ilości skomplikowanych obiektów te nieużywane można po prostu ukryć.

W żadnym wypadku nie namawiam Cię na tą kartę, ale IMHO jeśli chcesz na czymś zaoszczędzić, to karta graficzna jest do tego chyba najlepsza (główną siłą napędową kart graficznych to gry, graficy napędzają rynek pamięci, procesorów i przede wszystkim urządzeń wskazujących :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zebys ten sprzet wykorzystal w 100% jesli bawisz sie dopiero od kilku miesiecy. Z drugiej strony mozna skopiowac torusa 10 000 razy, dac material szkla i renderowac kaustyke z gi i narzekac na wolny komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość początkujących nadużywa TurboSmooth, mnie samemu troszkę zajęło, żeby uświadomić sobie, że nie tędy droga. Model jest rozmazany, viewport się zacina, rendering trwa wiecznie, lenistwo niepopłaca.

 

Jaki masz sprzęt obecnie? Może po prostu nadużywasz czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opisałeś a nie ma info na temat MOBO. A to jest główny element który wpływa na stabilność pracy a także w pewnym stopniu na wydajność. Jak masz zamiar robić wizki to nie potrzebujesz super karty graficznej - taki GF 8600GT jest już w bardzo rozsądnej cenie a wydajność ma sporą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOBO to płyta główna :). P4 niestety nie był udanym procesorem i wiele osób nie było zadowolonych z jego wydajności w stosunku do AMD w tej samej cenie. Ale powiem szczerze że jak do nauki to to nie jest zły sprzęt. Oczywiście jeżeli Cię stać na te 8k bez bólu na nową zabawkę, to nauka będzie szła szybciej - na przykład testowanie ustawień renderera, shaderów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności