Skocz do zawartości

wiz: łazienka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie ma to jak kwadratowe umywalki

dziwny pomysł z tak wiszącym lustrem

O czymś nie wiem czy co?

 

No znaki rzeczywiście robią furorę. A już chciałem pokazać kolegom jako swoją własną pracę.

 

A tak na serio to:

Po co robisz kafelki jako modele. Znam kilka sytuacji gdzie coś takiego się sprawdza ale u ciebie to nieuzasadnione marnotrawstwo poligonów i czasu. Efekt mówi sam za siebie.

Najbardziej kuje mega sztuczne oświetlenie. Co jest za kamerą. Gigantyczne okno? Świecący monolit?

Dalej rozwiązania projektowe. Armatura- praktycznie każda z innej bajki.

Shadery. Tak jakby ich nie było.

Jaką wysokość ma to pomieszczenie?

 

Następnym razem wykaż się większą wyobraźnią i samokrytyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra skoro się nie podoba to trudno :) światło jest efektem zamierzonym ponieważ chciałem bardziej uzyskać efekt takiego studia, nie wiem czemu modelowanie kafli jest złe, jak dla mnie wyszły ok ponieważ miały być takie kloce, projekt pomieszczenia nie mój, co do shaderów to też uważam że nie wyszły źle, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam uważasz że Twoja Vizka Łazienki jest całkowicie OK i nie masz zamiaru słuchać tego co tu ludzie piszą, to po co w ogóle to tutaj publikujesz?

 

To miejsce jest tak stworzone by móc dać do oceny swoje prace innym, którzy widzą coś co wyprodukowałeś i nie mają podejścia "o super, skończyłem, jestem zadowolony" tylko raczej popatrzą na lepsze i gorsze aspekty. Co prawda, tutaj trudno jest zrobić coś co będzie się podobało wszystkim, nawet części, lecz to bardzo dobrze, ponieważ dzięki temu napędza się ta cała maszyna.

 

Jeżeli tak jak w Twoim przypadku, ludzie napisali takie komentarze jakie napisali, warto może było by coś zmienić. Sam zobacz na to z innej perspektywy:

 

1. Czy kiedykolwiek widziałeś Łazienkę z oświetleniem studyjnym? Jak już to światła są ustawiane tak by odwzorować rzeczywistość, plus dodatkowo jeszcze dodawane jest oświetlenie które wyróżni lepsze aspekty całego projektu oraz pokarze co i jak.

 

2. Czy kiedykolwiek widziałeś kafelki z matowym shaderem? Tak niestety one wyglądają tutaj, wystarczy zmienić parę parametrów a efekt będzie dużo lepszy.

 

3. Modelowane Kafelki? ok, kiedyś też takie coś robiłem, ale z tego co widzę, tutaj to w ogóle się nie sprawdziło, nie widać tego po prostu, nie modelując - zaoszczędził byś trochę czasu dobierając tylko odpowiednią texturkę. A modelowanie takich cienkich szpar może jedynie zepsuć efekt końcowy i rendering, im na Renderze więcej cienkich szpar tym system renderowania się bardziej męczy by dodać tam cieniowanie. W efekcie możemy mieć brzydkie plamy, a co za tym idzie - musimy zmienić ustawienia na dużo wyższe co wydłuża nam czas renderingu.

 

4. No i czwarty punkt, to styl budowy całej sceny. Nie widzi się za często łazienki z sufitem który jest tak wysoko że go nie widać, podwieszanym lustrem które nieustannie by latało oraz ogólnym wizerunkiem "jak w kiblu na stacji kolejowej" bo tylko to mi się z tym kojarzy. Strasznie też dużo miejsca tam.

 

Nie napisałem tego by Cie zniechęcić a wręcz przeciwnie, sam może zobacz te wszystkie aspekty z pewnego dystansu. W tedy może przyznasz nam racje. Praca nie jest zła, modeling jest na dobrym poziomie, widać że wiesz o co chodzi ale do końca to jeszcze nie to.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje że to co tutaj napisałem zostanie zrozumiane i pozytywnie odebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej pozytywnie odebrane, ale nie wiem czy doczytałeś mój ostatni post "projekt pomieszczenia nie mój" co do krytyki to przyjąłem ją do wiadomości, ale chyba mam prawo się z nią nie zgodzić, albo wytłumaczyć czemu pewne rzeczy zrobione zostały tak a nie inaczej, łazienkę z oświetleniem studyjnym widziałem nie raz, kafle mają być matowe, myślisz, że nie umiem ustawić odpowiedniego refleksu czy jak? :| co do lustra i pomieszczenia to już kwestia gustu nieprawdaż? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności