Skocz do zawartości

Serwer HTTP Apache.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeszukałem kawał internetu ale nie umiałem znaleźć odpowiedzi.

Może wy macie jakieś doświadczenie z tym.

 

Serwer pod stronę www czyli z protokołem HTTP.

Serwer jest postawiony na Apache i działający w sieci lokalnej i stoi za routerem.

 

Sytuacja wygląda tak:

 

Wpisujemy moje IP zewnętrzne - 83.12.xxx.xxx > to ip przekierowuje was do serwera które ma IP z lokalnej sieci.. 192.168.1.x

 

W praktyce działa to tak:

 

Gdy wpiszemy IP zewnętrzne, przekierowuje was na wewn. serwera (192.xx...) ALE jako że adresy 192 są stricte przeznaczone dla sieci lokalnych to gdy wpiszecie ip zewnętrzne to przekierowanie szuka w WASZEJ sieci lokalnej mojego serwera i w efekcie wyświetla się pusta strona bo u siebie takiego serwera nie macie.

 

Szukam teraz jakiegoś sposobu aby po wpisaniu zew. IP wyświetlały się dane z mojego serwera a nie przekierowywało was na 192.

 

Mam nadzieje że nie pomieszałem zabardzo. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmmm a może spróbuj odblokować dla swojego serwera na routerze pojedyńczy port. I przekierowywuj na port, a nie na ip. Ja tak robiłem z pulpitem zdalnym u siebie i działało. Wiem, że to nie to samo, ale zasada działania podobna. Chyba :P

 

i wtedy wpisujesz: 83.12.xxx.xxx: (nr portu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Chveti, slonce, zamieszales tak ze nic nie lapie. Napisz to jakos po kolei.

 

1) powiedz, co dokladnie chcesz osiagnac - przede wszystkim z jakiego komputera chcesz wpisac to IP, zakladam ze w przegladarke (czy ten komputer znajduje sie w sieci wewnetrznej czy zewnetrznej?)

 

2) jak to jest u ciebie z tymi IP (zewnetrznymi) i routerem - co je ma, co go nie ma.

 

To, co Chudy opisuje, dziala w przypadku NATu, to znaczy kiedy komputery w sieci lokalnej w ogole nie maja IP zewnetrznego. Cala komunikacje zalatwia sie jednym routerem posiadajacym IP zewnetrzne, ktory potem rozsyla pakiety do odpowiednich komputerow, w zaleznosci od tego na ktory port je dostanie, bodajze. Wtedy rzeczywiscie trzeba ustawiac odpowiednie przekierowania portow na routerze.

 

Ale ty piszesz ze przynajmniej jeden komputer w sieci wewnetrznej (serwer WWW) ma IP zewnetrzne, inne niz ma router, tylko z jakiegos powodu ruch do niego przepuszczany przez ten router. I chcesz zeby ten serwer byl pod tym wlasnym zewnetrznym IP dostepny. Dobrze rozumiem?

 

pp,

_3Jane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam router - do niego przydzielone jest IP zewnętrzne - wszystkie komputery sieci mają internet od niego. On ma te 83.12.xx.xx

 

Serwer Apache jest w sieci lokalnej i on jest tym 192.168... teraz chodzi o to, żeby ktoś z zewnątrz mógł mieć dostęp do tego apache'a.

 

bo teraz to działa tak:

 

łączysz się z 83.12.xxx > on Cię przekierowuje do 192.168.xx.xx > przeglądarka szuka w Twojej własnej sieci lokalnej mojego serwera bo sugeruje się przekierowaniem.

 

a ma działać tak:

 

łączysz się z 83.12.xxx > wyświetla Ci się zawartość serwera z mojej sieci.

 

Nie wiem jak to ugryźć, coś z tabelami testowane jest iptables i inne linuxowe badziewia ale nie umiem dojść z nimi do kompromisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe w teorii to wszystko tak powinno działać.

 

Ale po skanowaniu portów wychodzi na to, że do serwera dociera informacja z requestem, tylko serwer nie potrafi wypuścić tych informacji poza sieć lokalną, mimo wszystkich odblokowanych portów cudów niewidów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

No wiec... "w teorii wlasnie tak to powinno dzialac" podsumowuje moja wiedze na ten temat ;)

 

Jesli rzeczy dochodza do serwera z (zewnetrznego) adresu ip X, i serwer je odsyla na ten sam adres, to switch czy router powinien rozpoznawac ze X jest z sieci zewnetrznej i je tam przerzucac. Dlaczego tego nie robi, to ja juz nie wiem.. serwer je zle adresuje (do routera?)? A moze po prostu serwer nic nie odsyla (moze ma w httpd.conf przyblokowany ruch z zewnetrznych adresow IP?)

 

Wszystko co do serwera dochodzi, a takze jego reakcje, powinienes moc zobaczyc w logach Apache.

 

Moze to jakos pomoze:

 

http://lifehacker.com/software/feature/special-how-to-access-a-home-server-behind-a-routerfirewall-127276.php

 

bo wiecej bez samodzielnego pogmerania w konfiguracjach nie powiem :(

 

_3Jane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności