Skocz do zawartości

Czy trzeba umieć rysować?


Gość tsubasa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tsubasa

Witam,

 

Wybaczcie moje pytanie, ale chcialbym zapytac czy grafik 3d musi potrafic rysowac?

 

Dzieki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

na pewno w niczym to nie zaszkodzi. dużo też zależy co chcesz konkretnie robić. umiejętność rysunku przydaje się w wielu sytuacjach ale nie jest to rzecz która jest jakoś "wymagana" w tej branży. jeśli jednak pytasz się czy warto się uczyć rysunku i inwestować w tą dziedzinę to tak. warto. przyda się do podmalówek, konceptów, szkiców etc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porownać prace tych ktorzy umieją i tych nieumiejacych. Poza wyjatkami to niemalze reguła. Pinero np. malował akwarelkami :D Victor Horta, Da Vinci, Gaudi i o ile się nie myle Wright i Calatrava tez umieli. No...Ci starsi panowie 3d nie znali ale jestem pewny ze jesli przyszlo by im sie za to zabrać to ich prace byly by znacznie lepiej wyczute, skomponowane i mialy to coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wazne jest to co michal napisal.

Tu nie chodzi o rysowanie, raczej o umiejetnosc wyczucia kompozycji, obserwacje przedmiotow, faktury materialu itp itd. W wiekszosci mozna sie tego nauczyc poprzez rysunek, ale do 3d rownie dobrze przydadza sie umiejetosci nabyte poprzez fotografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności