Jump to content
Sign in to follow this  
mrozik26

jak ładnie pomalować,wytexturować i potem wyrenderować ?

Recommended Posts

Robie sobie takie cuby ... fatalcubekq2.jpg bo lubie :P i chciałbym go pomalować wytexturować a potem jakoś z ładnymi cieniami wyrenderować ... czy jest to możliwe ? jak to zrobić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak masz to jakoś sensownie zmapowane to ja bym wypalił cavity map i w photoshopie najpierw zrobił jakąś ogólną texturę dla całości, np użył bym do tego jakiegoś zdjęcia jednolitej skały czy kamienia. Następnie z mapy cavity zrobiłbym maską dla naniesienia jakiś zabrudzeń w szczelinach albo obtarć na wystających elementach i na koniec delikatnie przybrudził wszystko jakąś mapą dirt. Można to potem w zbrushu wyrenderować ale chyba lepiej wypalić porządnego dispa dla jakiegoś poziomu którego jeszcze max udźwignie czy jakiś inny program którego używasz i tam wyrenderować. Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Jak masz to jakoś sensownie zmapowane" - jak to jest konkretnie zmapowane? to wszystko jest wysculptowane ... sory ale średnio sie znam a nawet gorzej niż średnio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mapowanie to podstawa do texturowania bo textura jest płaska a obiekt trójwymiarowy i program musi wiedzieć który pixel na texturze przypisać konkretnemu miejscu na obiekcie.

Takie przypisywanie to właśnie mapowanie. Mapowanie w zbrushu chyba nie ma sensu, jeżeli bazą dla modelu był zbrushowy cube 3d i zrobiłeś morph targeta na początku to najlepiej wyeksportuj pierwszy lv do zewnętrznego programu i tam zmapuj boxa a potem wczytaj go jako morph targeta.

Możesz oczywiście pomalować go używając tylko zbrusha ale o tym to się już napisałem więc możesz zajrzeć tu:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=44383

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy