Skocz do zawartości

Sekwencja jpg, panorama, frame rate


Mruczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Robie animacje dla pewnej firmy na targi. Ma byc wyswietlona na tv plazmie w Rosji :) Rozdzialke tej plazmy podali mi 1365x768.

Animacje wyrenderowalem do sekwencji jpg bez kompresji , w rozdzielczosci 1365x768 i frame rate: 30. Calosc (2250 klatek) po sklejeniu w Virtual Dub zajmuje ponad 6 GB poniewaz jeszcze chce polaczyc to z dzwiekiem i kilkoma ujeciami w Premiere. Jednak jak ogladam u siebie na kompie ten fragment to animacja strasznie klatkuje, czy to moze byc wina duzej rozdzielczosci i braku kompresji (frame rate 30/s) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

napisz jeszcze czy rżnięcie się animy jest regularne, czy nie

może to być problem tylko i wyłącznie sprzętowy - mianowicie, że plik jest za duży i dysk nie nadąża, czy tam procek jest wąskim gardłem

pamiętać też trzeba, żeby anima na każdym etapie była w tej samej ilości klatek na sekundę

no i może to być wina dużej rozdzielczości i braku kompresji :-)

jak masz czas, to zrób sobie w mniejszej rozdziałce i jakimś xvidem potraktuj np. wtedy sobie obadaj co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jak rozwiążesz tą sprawe, napisz jak poszło, o tym jak obrabiać cieżkie pliki jest tut andrzeja kramera http://www.videocopilot.net/tutorials.html z numerem 09. moze pomoże

 

a podłączając sie to kwesti takie mam pytanie:

na przykładzie rozwiązania kolegi Mruczka, czy nie można kompresji stosować do takich rozwiązań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ziommm.. 6GB/75sekund=80MB/s a Twój dysk może tak do ok. 65 MB/s. Nie rozumiem dlaczego nie chcesz skompresować pliku - są formaty kompresji stratnej i bezstratnej.

Wyeksportuj sobie animację jako sekwencję png, Premiere łyknie to bez problemu, a zajmowało będzie pewnie 50 razy mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie konwersja do png pomogla i juz tak nie "characze"

 

ale mam kolejny problem nie bede zakladac nowego watku:

 

Wyrrenderowany filmik z maxa 1364x768 importuje do Premiere aby zmontowac , jednak pomimo ustawienia w premiere rozdzielczosci docelowej 1364x768 to powstaje mi taka rozdzielczosc, jednak animacje ktora wczesniej wstawilem jest na nim zwezona w poziomie. nie umiem sobie z tym poradzic . Czy to ma jakies powiazanie z Pixel aspect ratio???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie pamiętam dokładnie (nie mam pod ręką Premiere), ale Pixel Aspect Ratio powinieneś ustawić raczej na 1 o ile dobrze myślę. Poza tym zaimportowany footage możesz dopasować do rozdzielczości projektu (gdzieś w opcjach jest - zależnie od używanej wersji AP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksel aspect ratio ustawiasz w zaleznosci od przeznaczenia.

 

Przyklad: na twoim monitorze o "square pixel" narysujesz kolo, a na plazmie o "PAR: 1,2" bedziesz juz miec splaszczona pionowo elipse.

 

Co to za rozdzielczosc 1364x768 ? Kopniety, podwojony pal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności