Skocz do zawartości

Model w 3d Studio a OpenGL/GLU/GLUT.


sn00zer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale spróbuje, mam pytanie dotyczace umieszczenie modelu zrobionego w 3d studio w aplikacji wykożystującej OpenGL/GLU/GLUT. Mam juz model wraz z teksturą, nie jestem pewien czy nalezy jescze coś zrobić w 3ds tak aby postać mogła poruszać kończynami. Czy ktoś dysponuje jakims sensownym tutorialem lub własnymi doświadczeniami. Byłbym wdzięczny za jaką kowleik pomoc.

 

Pozdrawiam

sn00zer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie... chcę zrobić coś takiego:

Tańczący szkielet. Szkielet powinien tańczyć na podłodze, prócz tego powinno po scenie poruszać się kilka różnokolorowych świateł (np. stożkowych) (coś a'la dyskoteka ;)). Wszystko musze zaimplementowąc sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYyhhmm...

 

ja sie nie znam, jak to wyglada od strony programistycznej, ale:

 

robiac animacje pod jakis silnik zwykle mamy do dyspozycji exporter, ktory "tlumaczy" model ze szkieletem i animacjami na zrozumiala dla silnika forme.

 

Na pewno bedziesz musial miec ten model podpiety do szkieletu i wyexportowac wartosci dla rotacji kosci w czasie.

 

yszz... jestem animatorem postaci do gier i tylko tyle moge Ci pomoc ze swojej strony neistety ;) Moge ew. jutro w pracy zapytac jakiegos "programatora" co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub podobnie, ale olać wartości rotacji kości tylko wybakować animację do czystego mesha a następnie użyć jednego z formatów używanych w grach, który ma możliwość przenoszenia klatek (md2, md3 lub coś podobnego) i importować model z animacją w swojej aplikacji.

 

Jak wybakować animację do mesha powinieneś znaleźć na forum.

(animacja bones do vertexów albo konwersja kości do mesha czy jakieś takie hasła).

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, Reanimator był bym wdzięczny, tez mysle ze nie trzeba urzywac kości tylko poprostu wyeksportwoać wierzchołki wraz z tekstura do silnika, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, jak byś sie dowiedzial był bym zobowiązany, a tak btw w jakiej firmie pracujesz? Mam jescze jedno pytanie jak bo nie moge znaleźc konkretnie na forum jak się przycina textury, tzn jak sie je planuje... Moze cos przegapiłem pewnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności