Skocz do zawartości

Matrox vs Rest of the World...


Yansen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem. Zamierzam wymienić komputer na nowy i mam następujący problem. Mam monitor Sony E200 (chwalę sobie) i kartę Matrox G400 (chwalę sobie bardziej niż bardzo). Problem polega na tym, że karty Matrox’a znane są z doskonałej jakości generowanego obrazu (sprawa jakości RAMDAC’a ale nie tylko). I faktycznie, po prostym teście polegającym na wymianie karty w moim komputerze na GeForce 2 MX 400 (bodaj WinFast) doznałem szoku. Na tym samym monitorze obraz stał się rozmyty i niewyraźny (w porównaniu z tym z Matrox’a) – rozdzielczość of course ta sama tak jak i głębia kolorów jak i częstotliwość odświeżania. Czy zatem jestem skazany na karty firmy Matrox ? (A te ostatnio niezbyt wydajne i tanie). W końcu do dobrego człowiek przyzwyczaja się szybko... Czy ktoś porównywał – albo wie gdzie porównywano jakość obrazu generowaną przez karty na chip’ach ATI i Nvidii ??? Na ten temat wszystkie czasopisma milczą jak zaklęte (tylko Benchmarki i benchmarki). A przecież karta graficzna to nie tylko ilość FPS w UT ale przede wszystkim komfort pracy i możliwość długiego (lub nie) korzystania z komputera. Jakiej firmy kartę wybrać by być najbliżej ideału (czytaj Matrox’a) ...

 

Zdesperowany Yansen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nom podobno matroxy maja najlepsza jakosc obrazu ale jak z wydajnoscia 3d, nie mam pojecia. Ale chyba nie pod ten target sa robione.

Geforce duzo zalezy od sterownikow, na niektorych sterach obraz bywa bardzo nieostry ze sprzetowa moira na ekranie.

Informacji w necie nie znam za wiele ale www.monitor.pl tez chwali matroxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, z tego co ja wiem to znacznie lepszą jakość obrazu będziesz miał na kartach z chipem ATI (szzcególnie widać to przy odtwarzaniu divix\'ów) niż na nVidii, z tym, że mogą być też różnice w samych kartach z chipem ATI - sporo różnych firm je robi i naprawdę potrafią one dziwne rzeczy zmontować, co do kart matrox to niestety nie umiem ich porównać do ATI i nVidii, gdyż nigdy ich nie używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff ... tam jest test jakości obrazu rozumianego inaczej (jako jakość algorytmów filtrowania i antyaliasingu). Mnie chodzi o jakość tego co widać (szczególnie w trybie 2D - czcionki na białym tle etc.) Jak się uczyłeś elektroniki to wiesz , że nie da się zrobić idealnego generatora sygnału prostokątnego bo zawsze pojawią się ... a nie mam dziś ochoty... Po prostu trudno zrobić dobry przetwornik cyfrowo-analogowy tanim kosztem - a teraz wszystko jest robione byle taniej - reszte dopowiedz sobie sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem plastykiem :)

Jezeli znajdziesz jakies miarodajne info to sie podziel.

Wszedzie sa tylko bzdurne wykresy i marketingowy belkot.

Najlepiej byloby moc to sparwadzic samemu ale nie znam takiego sklepu gdzie mozna sobie potestowac. Ostatnio kupowalem monitor za ponad 5000 i tez nie moglem nigdzie go sobie obejzec przed zakupem.

 

Zbyt duzego wyboru nie masz, ati lub nvidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności