Skocz do zawartości

Problem z Texturami


muph19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie formumowiczów... dawno mnie tu nie było.. ale praca absorbuje mi większośc czasu... mam 2wa pytania odnośnie nakładania textur pierwsze z nich brzmi:

 

1) gdy zrobiłem cos takiego:

d3cfb6a9ed29836fm.jpg

 

i teraz patrząc na lewa strone obrazka.. jest lampka... chciałbym dodać do niej światło które by padało tylko na biurko (razem z poświatą)... jaką opcją mogę to zrobić?? próbowałem w zakładce RENDERUJ>DODAJ REFLEKTOR... i poniższe i w sumie nie dało to pożądanego efektu.. tzn.. chciałbym aby to światło było widoczne od samej lampki gdzie powinna znaleźć sie żarówka.. do biurka czy stołu..

 

2)naniosłem textury w formacie bmp... i przy renderingu rahino sa wszytkie a przy redneringu v-ray brakuje mi ostatnich zmodyfikowanych... próbpowałem je jeszcze raz dodać .. ale nic to nie daje.. pomocy!! jak przekonwertuje je do np. jpg też nie działają?? co jest grane?? z góry dzięx za odpowiedź:)

 

z góry dzięx za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie jestem na bierzaco jesli chodzi o v-raya pod rhino ... ale sama praca z teksturami ... materialami ... a zwlaszcza z mapowaniem i teksturowaniem obiektow jest znacznie przyjemniejsza w kazdym innym sofcie :) polecam 3dmax w jakiejkolwiek wersji ... i tak bedzie lepszy niz rhino.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności