Skocz do zawartości

[Blender] jak skopiować rig na drugą stronę?


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Zrigowałam jedną nogę, czy da się to skopiować na drugą stronę?

Nie chodzi mi o same kości (te wiem jak kopiować), ale o te różne constrainty, IK, copy location itd.

 

I drugie pytanie, czy ktoś zna jakiś patent na przełączanie między dwoma różnymi rigami, albo coś podobnego? Chodzi o to że mam stopę kury która podnosząc stopę z ziemi zgina się w jednym kierunku, a chwytając coś ma się zginać w odwrotnym kierunku, niebardzo wiem jak to pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

w obu przypadkach nie udalo mi sie nic zdzialac.

ale jak tylko cos z tego wyjdzie to dam znac.

przy drugim opisz troche dokladniej rig,

blender nie ma niestety suwaka influence przy modyfikatorze armature a to by ulatwilo zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem (kopiowanie) wciąż aktualny.

 

Drugi problem prawie udało mi się rozwiązać, został tylko problem sterowania influence jednej z kości jakoś z zewnątrz, ale wydaje mi się że widziałam to w jakimś tutorialu więc na pewno się da. Chyba w mancandy widziałam, poszukam.

 

Gdyby ktoś przypadkiem potrzebował patent na taki rig, tu jest prototyp (ta pojedyncza jednopalczasta noga z boku), brakuje tylko jakoś sterować influence constrainta "copy rotation" na tłustym kciuku.

Manipulowanie przewidziane jest za pomocą tych dwóch krzywych kości.

http://www.ania.xibo.at/img/Kura13-rig.blend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mancandym to jest w sekcji dla ramion, taki suwaczek, coby zmieniac z influence ik solvera.

 

patent na constrainty mialem taki zeby zrobic duplikat szkieletu razem z obiektem, wtedy zduplikowany obiekt posiada constrainty podpiete do zduplikowanych kosci i mozna je przekopiowac, problem wlasnie jedynie w tym ze przy kopiowaniu constraintow miedzy obiektami, blender wymazuje stare constrainty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności