Skocz do zawartości

Wyczerpanie Vraya


Jorax

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się czy może mam jakąś gorszą wersje Vraya albo nieodpowiednią do mojego 3ds'a ale zauważyłem że każdy kolejny render jest coraz gorszy albo coraz bardziej przepalony albo coraz ciemniejszy przeważnie coś lepszego wychodzi na następny dzień niewiem czy to kwestia tego że Ram już jest zapchany czy poprostu zbieg okoliczności ale czasem wprowadzam 2 razy te same wartosci (mniej wiecej) a render różni się od poprzedniego. Czy to normalne?

 

Edit: Dla sprawdzenia jeszcze wykonałem mały teścik. Wziąłem scenke klasy z tematu light contest i wprowadzilem takie same ustawienia jakie podał Etyr i efekt jest kompletnie inny niż u niego WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

podał ustawienia GI, kamery i light. Ostatnio troche się pobawiłem z tym i udało mi się osiągnąć podobny efekt choć to i tak była spora różnica czyli ustawienia mozna uznac za identyczne, lecz wciaz z kazdym kolejnym renderem efekty sa coraz gorsze, przepalenie, czasami kompletnie nielogicznie pojawiające się refleksy (jakby ktos omni ustawil przy suficie co jest bez sensu bo nic tam niema) albo kompletna ciemnica. Niemam pojęcia czemu tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podał ustawienia GI, kamery i light. Ostatnio troche się pobawiłem z tym i udało mi się osiągnąć podobny efekt choć to i tak była spora różnica czyli ustawienia mozna uznac za identyczne, lecz wciaz z kazdym kolejnym renderem efekty sa coraz gorsze, przepalenie, czasami kompletnie nielogicznie pojawiające się refleksy (jakby ktos omni ustawil przy suficie co jest bez sensu bo nic tam niema) albo kompletna ciemnica. Niemam pojęcia czemu tak się dzieje

 

Nic nie wiem o VRay'u, ale jesli kazdy kolejny render robi mu krzywde, to gdzies musu byc cache, do ktorego dopisuje dane przy kazdym odpaleniu. Inaczej sie nie da. Przeciez nie robi Ci na zlosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności