Skocz do zawartości

second life


bezelix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeszukałem całą sieć i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy obiekty z 3dmaxa można expotrować do gry secondlife obiłomi się o uszy że to jest możliwe więc zainstalowałem grę teraz po wielu próbach postanowiłem zapytać na forum. Jest to możliwe ? może już ktoś to robił i może mi coś doradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Obiektów jako takich nie można, można natomiast wygenerować coś w rodzaju normal mapy (nie wiem czy nie jest to po prostu normalka typu object space), wgrać ją do secondlife (to kosztuje ileśtam, wgranie każdej textury kosztuje) i przypisać do primu (podstawowy element geometryczny w second life).

 

Obiekt w maxie musi mieć siatkę gęstą tak jak dany prim (walec, kula itp) i odpowiednie mapowanie.

 

W sieci są tutki, nawet kilka(naście) różnych, na you tube też sa.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukałeś jak tak:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=second+life+sculpted+prim&btnG=Szukaj&lr=

 

Jest dokumentacja na stronach firmowych second life chociażby..

Nie bawiłem się w to zbyt długo bo nie miałem czasu na nabijanie kasy w second life żeby bardziej potestować, więc będziesz musiał sam przez to przebrnąć.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu się w to zagłębiałem i muszę przyznać, że opcja eksportu z 3DS daje dość ograniczone możliwości modelowania do tej gry - z tego co udało mi się dowiedzieć, to największe możliwości daje Blender.

 

Są chyba jakieś exportery tych sculpt-mapek do blendera, może nawet jakiś gotowy moduł primów już zmapowanych i gotowych do rzeźbienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności