Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Austin Mini [GTR 2.5 Red Line]


damusTo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowilem otwierac osobne watki dla poszczegolnych jezdzidelek dzieki czemu mam nadzieje utrzyma sie we wzglednym porzadku glowny watek do ktorego na liscie autek bede podpinal to wszystko. A zatem MINI MINi MINI...

...zapyta ktos dlaczego otóż chocby dlatego ze kolejno 4-krotnie zwyciezal w Monte Carlo...

 

TERAZ PROSBA nie zakladam tego wadku zeby chwalic sie ze udalo mi sie wymodelowac kolejny element - z tym dam sobie rade, mysle ;-)

CELEM JEGO ZALOZENIA JEST chec uzyskania pomocy w przeszukiwaniu sieci ze wszelkimi niezbednymi materialami, licze na pasjonatow. Nie chodzi tez o Blueprinty takowe posiadami powolutku dziubie model, chodzi o fotki historyczne wydatowane pozwalajace na odwzorowanie kolejnych wariantów wyscigowych i rajdowych, a takze skorek i najwazniejsze WŁAŚCIWOŚCI JESDNYCH.

 

OK w skrocie oto co cechuje minikiedy jezdzic nim ciut ostrzej niz fabryka przewidziala:

 

Mini Cooper S – 1967 1275cc

image002.jpg

 

image004.jpg

 

image006.jpg

 

image008.jpg

 

image010.gif

 

 

Na chwile obecną do opracowania modelu wlasciwosci jezdnych bede uzywal modelu SimBinu z pobranego GTL moj na razie jest w powijackach czytajcie mam porozpinane splajny ale jeszcze nie do konca to gotowe.

 

Poniewaz nie ma szans na wyszukanie wszystkich danych niezbednych do pewnego 100% odwzorowania zachowan trzeba bedzie nieco odgadnac i porowenujac czasy przejazdów oraz zrzucone ekrany z fotkami

 

Wyszukuje kilka czasow z kwalifikacji kreconych na torach ktore posiadam wiec teraz bede to porownywal poniewaz opracowalem juz wstepnie model wlasciwosci jezdnych.

 

1971 Brands Hatch

 

BMC Mini Cooper

1293cc Group B

CZAS: 1.52,8/1.55,0 moj 1.59,6

(wierze ze da sie z tego urwac 1 moze 1,5 s odkrylem tez ze ci wyluzowani wyspiarze smigaja czestokroc bez klatki wiec 35-40 kg mniej to duzo przy 112 kucach spowalniacze postanowilem Wiktor wzmocnic o kilka procent i CG bedzie bez klatki nizsze jakies jeszcze sugestie ?)

 

1970 Chrystal Palace

 

Morris Mini Cooper S

1293cc Group B

CZAS: 1.03,8/1.04,0 moj auto nadal bez przerobek nowy czas 1.06,2 Wiktor co ty na to ?

 

1968 CROFT

 

Morris Mini Cooper S

999cc Group A

CZAS: 1.24,0

 

DIJON-PRENOIS (poszukuje donych bo to jeden z moich ulubionych torow)

 

Morris Mini 1275GT

1275cc Group 5

CZAS: 1,59.957 (ale w 2007 roku nie wiem czy to bedzie z tego powodu relatywne)

 

 

1971 Oulton Park

 

BMC Mini Cooper

1293cc Group B

CZAS: 1.57,6/2.01,0

 

1667 SNETTERTON

 

Morris Mini Cooper S

999cc Group A

CZAS: 1.58,6

 

Morris Mini Cooper S

1100cc Group 1

CZAS: 2.03,6

 

Morris Mini Cooper S

1293cc Group B

CZAS: 1.51,1 moj czas w wersji BMC 1.50,57 ale spocilem sie :-]

 

1973 SILVERSTONE (niestety ten layout toru trzeba bedzie przekonwertowac)

 

Morris Mini Cooper S

1293cc Group 1

CZAS: 1.49,3

 

BMC Mini Cooper

998cc Group 1

CZAS: 1.50,9

 

1976 SILVERSTONE

 

Morris Mini Cooper S

1293cc Group 1

CZAS: POSZUKIWANY OBECNIE moj czas 1.55,49 wydaje sie byc bardzo prawdopodobny porownujac z nieco slaczsza wersja Clubman

 

Mini Clubman 1275 GT

1275cc Group 1

CZAS: 1.57,86

 

1971 ZANDVOORT

 

Morris Mini Cooper S

1293cc Group 1

CZAS: 1.49,2/ 1.49,4 moj czas perfekcyjnie 1.49,26 :-) ale to swiadczy o tym ze dobrze oddajemy zachownie przy wysokich predkosciach bo to dosc prosty technicznie tor no i bardzo szybki :-] mozna by cos minimalnie z tego urwac bo ze 2 razy odpuscilem odrobinke gazu za duzo.

 

Morris Mini Cooper S

999cc Group 1

CZAS: 2.01,8/ 2.02,2

 

I PARE AKTUALNYCH OBRAZKOW:

 

grab055aq7.th.jpggrab053le7.th.jpggrab024zp2.th.jpggrab024aj1.th.jpg

 

grab018pl2.th.jpggrab023za5.th.jpg

 

 

OSTATNIA NA TEN POST SPRAWA czy ktos moze doradzic jak preparowac filmy zeby byly optymalne do przeslania na YouTube

Edytowane przez damusTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NFS to arkadowka tu sytuacja jest zupelnie inna wchodza w gre takie czynniki jak np ugiecie opony spreżystosc felgi i wiele wiele innych...

A jazda tym nie predko to drobny fragment ogromnego projektu realizowanego poki co przez 3 poki co zapalencow w wolnym czasie przy jak widzisz niklej pomocy z zewnatrz trudno wiec powiedziec auta na pewno nie beda wypuszczane pojedynczo - w takiej postaci do testow sa dostepne jedynie dla czlonkow zespolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... NFS to typowa arcadowka - nic wpolnego z symulatorem nie ma niestety... a szkoda.

Co do Mini to filmik przedstawia mozliwosci silnika gry GTR. Jak widac da sie odwzorowac realia i to cieszy. Oczywiscie pracy nad tym jest sporo ale Damus niezle sobie radzi. Wyprobowalem jego mini na torze i jest naprawde niezle. Sam startowalem w rajdach co prawda ale pewne zachowania "ośki" znam i moge potwierdzic realizm ktory Damus tchnal wreszcie do tego symulatora.

Wyslalem autorowi paczke z materialami przedstawiajacymi rozwiazania techniczne tych samochodow - moze Wa, je przedstawi cobyscie mieli lepsze spojrzenie na cala ta sytuacje/projekt.

Od czerwca powinny pojawiac sie stopniowo nowe samochody co powinno Was zaciekawic, ale to chyba tez kwestia gustu i wymagan od gier... Jedno jest pewne - my idziemy na calosc bo poki co nie stac nas na sciaganie w prawdziwych rozgrywkach. No coz, jakos trzeba sobie radzic ;)

Pozdrawiam Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ja w nfs tez slajdzilem ale powiem tak powtarzalnosc tych zachowan tam stala sie makabrycznie nudna (...) co innego tutaj. OK dzieki materialom od Wiktora wiem ze wyluzowaniy wyspiaze smigajacy bez klatek byli 28-32 kg lzejsi. Choc ciekawa to sprawa bo ja bym w maluchu doinwestowal te 35 kg nawet zeby w razie co ...

...no ale moze to dlatego ze ja dla odmiany smigalem wiekszymi autkami i do maluchow mam dystans...

Wyprobuje te opcje ale Wiktor czekam wciaz na dane o sprezynach.

I NAJWAZNIEJSZE NIE TCHUZ KREC TE CZASY DLA POROWNIANIA MASZ LATWIEJ BO MASZ STANDARDOWE NAWIERZCHNIE wiec dasz rade :-p

Edytowane przez damusTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności