Skocz do zawartości

Ramu dużo a max się sypie:(


grzachu

Rekomendowane odpowiedzi

Przy renderingu max wyłącza mi się bez żadnego powodu. Sprawdziłem że scena zabiera 600 MB ramu a ja mam 3 GB. Pomyślałem że jeśli zwiększyło by się limit wykorzystywanego ramu to max nie sypałby się. W ustawianiach V-Ray pokręciłem trochę "Dynamic memory limit" No ale kiedy wpiszę tam np 1500 MB to wtedy nie wiedząc czemu max wysypuje się momentalnie. ktoś wie może jak to powinno być ustawione albo co innego można zrobić żeby rozwiązać ten problem.

 

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dynamic memory limit

 

przeczytaj w manie vraya co to jest, zamin zwiekszysz. Podpowiem ze to cos odpowiada tylko za geometrie przetwarzana przez vraya, wiec zwiekszajac to, obcinasz tak naprawde pamiec ktora max wykozysta.

Podaj wiecej szczegolow, Max ma tendencje do wysypywania sie naprawde z wielu powodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto więcej szczegółów.

Windows Xp 32bity

Service Pack 1

3ds max 9

V-Ray 1.5 RC3

procek core2duo 1.8GHz

3GB RAM

karta grafiki zintegrowana

No to chyba na tyle. Jakbym jeszcze coś pominął to dajcie znać. Ja bym chciał po prostu żeby włączyć render i nie martwić się że się zaraz wysypie, nawet kosztem dłuższego czasu renderingu.backburnerem też próbowałem ale on również się sypie.

Help me

Jak już będą mi rendery śmigać to pogadamy o wpłacie piksar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

tak jak przedmowcy powiedzieli 64bit pomaga sam musialme sie przesiasc... mnie sie wywalal czesto bo stosowalem tak lubiane przez wszystkich "3d dywaniki" a to ramu zabieralo ;)

teraz gdy mam Win64bit i max32bit nie wywala sie przy 1.5GB jak wczesniej tylko przy jakis 2.5GB, ale gdy wsiadam na max64bit to juz leci prawie na maxa z moich 4GB

 

serio polecam system 64bit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności