Skocz do zawartości

pomoc dla newby totalnego


lukiszlak

Rekomendowane odpowiedzi

plz zapodajcie jakiś tutek w którym będzie wszystko po kolei wytłumaczone co jest co jak zrobić animacje itp bo ja sie całkowicie gubię w mayi fajnie by było jakby był to polski tutek bo nie znam za dobrze angielskiego .

jeste3m taki newby ze nie umiem zrobić animacji jak trójkąt stoi w miejscu :(.

jeżeli już był jakiś taki temat to sory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Faktycznie animacja ze statycznym trójkątem co stoi w miejscu to jakiś hardcore jest :D

 

Renderowanie animacji(nawet statycznej):

w ustawieniach mentala zmień plik na .avi, potem render->batch render(chyba:) ). Powinno Ci chyba sekundowy plik wyrenderować.

 

Tu znalazłem kilka tutoriali:

http://www.tutorialized.com/view/tutorial/Flying-butterfly-animation-Tutorial-for-beginners/34350

http://www.3dbuzz.com/

 

 

Jest jeszcze ponoć dobra książeczka "Maya Secrets of the Pros". Jak wyczaisz i będziesz w posiadaniu to daj znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę wtrącić moje 3 grosze ;) nigdy nigdy nie renderujcie do avi albo innego filmowego formatu!! tylko do pojedyńczych kaltek bez kompresji lub z bezstratną, dzięki temu można prerwać i wznowić renering w dowolnym momencie, przerenderować kawałeczek animki z poprawionym jakimś błędem lub inna zmianą a potem ładnie wszystko złożyć np w darmowym Virtual Dubie i tam dopiero ustawić kompresjie jaką chcemy, szybko i bez ponownego renderingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, bardzo fajnie. Ja bazowałem na tutkach z sieci, z jakiegos cg forum. I faktycznie jak animowałem, to mi ziarnistość jakaś wyskakiwała, jakby mi mrówkami na speedzie renderowało. Pewny byłem ze to sprawa kompresji, ale jakos juz nic nie robiłem w tym kierunku. A tu masz panie, rozwiązanie. Całkiem przypadkiem.

 

Wiec co jak co ale słuchać to się trza starszego:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności