Skocz do zawartości

Model 3D : Głowka kobiety?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zrobić głowkę kobiety(raczej tego nie przypomina).Narazie jestem całkiem zadowolony ze swojego efektu :).Coś nie mogą mi wyjśc policzki ale to później poprawie.Tutoriala są 4 etapy ja dopiero kończe 1.Jutro zabieram się za drugi i myśle że wsadze tutaj lepsze screeny.Mam pytanko.Na screenie głowa ma czarne uszy bo chce je zaraz modelować,ale mi jest potrzebna opcja by wszystko oprócz uszu bylo czarne.Trzeba takie przejście zrobić.Jak to zrobić?

Na początek daje 3 screeny.To pierwsza głowa jaką wogóle robie:

35579667ye3.png

88360487uf6.png

 

34886693fn0.png

P.S. Wam też tak długo imageshack ładuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Uszy są czarne bo są zamaskowane żeby zamaskować odwrotność wciśnij ctrl i kliknij w puste miejsce canvasa a żeby odmaskować wszystko wciśnij ctrl i zaznacz jakiś obszar na canvasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób jeszcze uszu tylko doprowadź głowę do stanu bardziej anatomicznie poprawnego.

Koniecznie korzystaj z referencji. Poszukaj sobie kilka widoków głów kobiety. Staraj się uzyskać odpowiednie proporcje. Zwróć uwagę na jakiej wysokości są oczy, jaki kształt ma twarz. Twoje toto nie przypomina kobiety.

 

np. tu jest kilka kobiet z różnych perspektyw.

http://www.3dsoftware.cz/download/DownSearch.aspx?Typ=5&Page=2&Sort=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem te główke.Uszy mi bardzo cięzko wychodzą.Następnym etapem pracy będą wlosy ale nie chcaiłbym tej głowy tak zostawić.Ciągle czegoś tej pracy brakuje,może życia.Sami powiedzcie:

http://img165.imageshack.us/my.php?image=27604186jt2.png

http://img150.imageshack.us/my.php?image=22513605ti2.png

http://img371.imageshack.us/my.php?image=29421134oa1.png

 

Screeny nie chcą sie pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma być kobieta rasy ludzkiej? ;)

Moja rada, poświęć trochę czasu na dopracowanie ogólnego kształtu głowy. U ciebie widać że siatka jest już dosyć gęsta jakbyś chciał się zabierać za mniejsze detale. Nie wiem jak wygląda Twoja baza ale podejrzewam że wystarczą dwa podziały żeby móc zaznaczyć wszystkie ogólne szczegóły anatomiczne takie jak kształt mózgoczaszki, oczy, łuki brwiowe, nos, żuchwę, uszy. Naprawdę warto poświęcić tyle czasu ile trzeba żeby te wszystkie elementy były na swoim miejscu, żeby wszystkie proporcje się zgadzały. Siedź nad tym tak długo aż będzie to wyglądało jak normalna ludzka głowa a dopiero potem podziel sobie siatkę bardziej i popracuj nad szczegółami.

Tak jak Ci Ania napisał korzystaj z referencji i trzymaj się ich. Powodzenia.

 

PS screeny wrzucaj w jpgach i dawaj je troszeczkę większe a za to wykadrowane bo nikogo nie interesuje interface zbrusha tylko sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę zmumifikowana ta kobieta :P

 

Ta kobiete, wyzezbil jakis artysta okolo 2500 lat temu, pozniej byla poddawana erozji, korozji i wandalizmom dzikich plemion najezdzajacych te tereny. Pozniej wpadla do oceanu gdzie pokrywala sie mulem, piachem oraz malymi skorupiakami. Okolo 2 lata temu wylowiono ja z dna basenu morza srodziemnego i od tego czasu lezy w magazynie oczekujac na troskliwego renowatora ktory przywroci jej poprzednia swietnosc.

 

W skrocie: widziales kiedys kobiete? przyjzyj sie, twarz kobiety wyglada "odrobine" inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności