Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Conculex


kulexy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to prawde mowiac pierwszy moj samochod... probowalem kiedys ale ni cnie wychodzilio!! :(

 

Moze teraz cos wyyjdzie, robie go z glowy... no i pomaga mi maly modelik ktory stoi na biurku..:D

 

dzieki za wskazowki dotyczace spraw czysto technicznych.. :P

 

oto rendery.. po 1:30h roboty :(

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jakie kawalki :] nie wiem za bardzo o co chodzi i po co?? :(

 

robilem jusz kiedys samochody mondeo, cooperka, BMW ale nie wychodily... wiec powiedzialem ze teraz sie postaram i moze zrobie w koncu jakis... :)

Zderzak zrobilem taki jak na rysunku:

04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj renderingi z perspective lub camera, a nie z usera. po za tym probuje sie doszukac podobienstwa do jakiegokolwiek samochodu i nie wiem do czego moze byc podobny, popracuj nad dokladnoscia bryły, zeby chociaz bylo wiadomo co chcesz przedstawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na samochodach, ale myślę, że powinieneś to wszystko robić w kawałkach, a później posklejać do kupy, bo tak po całości to strasznie cieżo będzie :( Trochę go zaokrąglij, bo jakiś taki kwadratowy jest.

 

I zasadnicze pytanie, to jest jakiś konkretny model, czy zabawka, bo jak zabawka to na chwilę obecną full wypas, a jak coś konkretnego, to... pracuj, pracuj. Czekamy na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci jest wygodniej. Ja jak robiłem samochód (zresztą nie skończyłem, bo przy 120 000 trójkątów max mi siada, a car miał 150 000 i to też nie wiem jakim cudem mi max nie zwariował) to wszystkie części robiłem osobno... najpierw zderzak, później drzwi, dalej tył... i później wszystko do kupy sklejałem. Ale poczekajmy aż się Loozak, albo Sikham wypowiedzą, spece od tych spraw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zrobilem maske jako osobny objekt a teraz robie zderzak... tez jako osobny...

powiedzcie czy dobrze, jakies wskazowki moze co do zderzaka bo nie robilem nigdy... :(

 

Oto renderki:

05.jpg

06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie booleanem to zawsze możesz cutem :)

 

P.S. fajny samochodzik, taki w stylu retro :D

 

EDIT

 

ups, teraz widzę, że źle narysowałem [gafa] tam po środku nie powinno być poziomej linii, zarówno na pierwszym jak i drugim obrazku, mam nadzieję, że wiesz o co chodzi :)

 

[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutki update, zmienilem zderzak i tablice rejestracyjna dodalem, a takze takie cos kolo maski nad swiatlami :D

 

doszelem do wniosku, ze jak jusz polacze obie polowki samochodu to wtedy dopiero powcinam zderzak...

 

09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super, ale ja jak zwykle się do czegoś przyczepię :P

 

1. Dlaczego miejsce nad pierwszym światłem masz zaokrąglone, a nad drugim (zaznaczonym na obrazku 1) nie?

2. Pod dwójką zaznaczyłem miejsce, w którym zderzak twórzy Ci literkę Z... nierówno jest.

3. Czy to kawałek zderzaka? Jak tak, to zmień oświetlenie, bo widać tylko kawałek :)

4. Też jest to miejsce wklęsłe i nieciekawie to wygląda według mnie :(

5. Do porawki :)

 

To na tyle jeśli chodzi o ten ostatni render :) Będziesz chciał, poprawisz, nie będziesz chciał nie poprawisz :) Ale model jest naprawdę fajny i czekam na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poprawilem te rzeczy. zderzak wtdaje sie krzywy a naprawde jest po prostu wykrzywiony w dol... opdciagnalem troche zderzak do gory... i poprawilem blache naookolo reflektora...Jak zrobic drzwi?? tzn. wyciac czy jak??

Oto rendery:

-przedstawia zderzak

-caly dotychczasowy model

 

10.jpg

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 4 jest już okej, zderzaka się już nie czepiam, bo fakty mówią same za siebie, że jest dobrze zrobiony, ale 1? Nadal płaskie i nie zaokraglone nad światłem... ale może to też za sprawą ustawienia kamery, daj render przy jakimś innym ustawieniu kamery. I usuń ten pasek na dole, no chyba że tak miało być... widać to na jednym z Twoich wcześniejszych renderów... patrz poniżej. I jeszcze została ta mała nierówność przy tylnim nadkolu. Więcej się nie czepiam... resztę zostawiam Twojej inwencji twórczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze mam coś apropos Twojego Bronxu... też mam takiego errora i da się go ominąć. Wczytaj sobie nową scenkę, kompletnie pustą, tam daj Merge i wstaw wszystkie obiekty za starego Bronxu. Zapisz scenkę pod inną nazwą i gotowe :) Jest jedno ale... jak sobie wczytasz po raz pierwszy tą nową scenkę, to przy uruchomieniu Material Editora błąd może znów wyskoczyć. Ale się nie przejmuj, wyłącz maxa i włącz jeszcze raz ten sam projekt i już będzie wszystko działać :) U mnie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Misc, zmergowalem to ale dalej wyskakuje, ale mozna renderowac :|

 

Malu update... Zrobilem drzwi jusz na stale... a teraz drodzy towarzysze... chce sie dowiedziec jak zrobic shybe (SZYBĘ:D ) bo nie wiem za bardzo jak sie zabrac... wstawic plane?? czy cos jakis inny sposob jest na to?? Prosil bym o rade... Z gory dzieki i stawiam kazdemu [piwo] za rade :D

Misc: Ten kawalek co tam sobie wystaje jest jusz zrobiony... pociagnalem go do konca w prawo...

aha, i tam nad swiatlem nie ma plaskiego, tak pada swiatlo (chyba) :|

 

oto RENDER - (17 sekund - Faces: 7216):

12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem, że coś jest albo ze światłem, albo z kamerą :) Ale spoko.

 

Ja k chcesz, żeby była idealnie dopasowana, to ja bym zrobił tak:

 

Przejdź w tryb edycji krawędzi (EDGE), zaznacze całą krawędź oznaczoną przez \"1\", przytrzymaj SHIFT i przeciągnij na drugą stronę. Potem przejdź sobie w tryb edycji wierzchołków i dopasuj je po drugiej stronie. Jak chcesz mieć wszystko jako jeden obiekt to sobie zwelduj, a jak nie to daj Death (czy jakoś tak) i będziesz miał oddzielną szybkę.

 

Ale to nie koniec... potem zaznaczasz całą szybę, znowu przciągasz z shiftem, dajesz Flip (na dole rolety). Masz dwa plany. zaznaczasz całą ramkę jednego z nich, znowu z shiftem kopiujesz krawędź, weldujesz wieszchołki i gotowe :D Jak będzie niejesne to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczalem robic deske rozdzielcza i chce wnetrze, ale nie wiem jak, bo mi narazie nie zabardzo wychodzi... pomozcie jak mozecie... PROSZE O POMOC!!! [help]

 

Oto 2 rendery...

15.jpg

16.jpg

Prosze o pomoc ze wzgldu na to, ze nie wiem jak zrobic licznik bo to co zrobiem to prowizora :D:( nie wiem za bardzo po prostu jak... Za wszystkie rady serdecznie dziekuje...

Z poważaniem...

KulexY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności