Skocz do zawartości

VRay Error 126 POMOCY


rchmiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni męczę się z uruchomieniem vray'a. Mam 3ds Max 8 32-bit, natomiast vray'a próbowałem już 1.5 RC3 i RC2 - obydwa działają jednakowo - czyli nie działają! Przy uruchomianiu Maxa, menadżer po próbie wczytania pliku "vrender60.dlr" wyrzuca error który brzmi następująco:

"DLL failed to initialize.

Error code: 126 - Nie można odnaleźć określonego modułu."

 

Było już to nie raz opisywane na forum, ale w moim przypadku nic nie pomaga! Próbowałem już reinstalacji, zmiany w pliku "plugin.ini", instalowałem vray'a RC3 a później RC2 i w dalszym ciągu to samo! Przenosiłem też wszystko na jedną partycję i dalej to samo!

Ta komenda powyżej pojawia się jedna po drugiej tylko że z innymi plikami znajdującymi się w plugins.

 

Czy ma ktoś na to rozsądne wytłumaczenie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam Max'a 8. Screen nie jest mój tylko z innego postu, bo nie miałem cierpliwości po raz kolejny uruchamiać program z błędem i robić screen'a.

Ale skoro zapytałeś to mam nadzieję, że mi pomożesz, tak więc dodaję mój screen.

Po zatwierdzeniu tego okienka, pojawiają się następne z błędami kolejnych plików z katalogu plugins.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz maxa 2008 a nie 8, to spora roznica. O ile sie nie myle wersje Vraya RC nie sa kompatybilne z niczym wyzszym od Maxa 9. Pisze ci to wyraznie na drugim okienku bledow, przydaje sie czytac co program wypluwa :)

Dla jasnosci timeline: Max 8 --> Max 9 --> Max 2008 --> Max 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie masz. Nie wiedziałem, że Max 2008 to nie Max 8. Myślałem że to skrót. Nie zmienia to jednak faktu, że Vray RC3 ma w opisie potwierdzoną kompatybilność z Maxem 2008. Nawet plik instalacyjny ma nazwę "Vray 1.5 for Max 2008.

Na tutkach dotyczących vray, nawet w opisach występuje (3ds Max 2008, Vray 1.5). Czemu im działa a mi nie?!

Edytowane przez rchmiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, a raczej czytaj, bo nie czytasz szczegolow i na tym wszystkim to sie rozwala. Vray 1.5 RC to nie to samo co finalny Vray 1.5.

RC = Relase Candidate, taka dalsza faza bety. Pelny Vray 1.5 wspolpracuje z 2008, a po dodaniu Service Pack 2 nawet z 2009.

Nie wiem gdzie wyczytales ze RC3 ma byc kompatybilny z 2008. Na stronie vraya:

http://www.vray.info/news/n0173.asp

pisze "A new VRay build for for 3ds Max 8 and 9 (both x86 and x64 versions)" odnosnie wypuszczenia RC3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem na łatwiznę. Pożyczyłem od kumpla Maxa 9. Zainstalowałem Vray RC3 i muszę powiedzieć, że nie jest to co chciałbym zobaczyć! Prawie wszystkie dodatki w materiałach mam w zakładce "Incompatible"! Tylko dwa efekty Vray Light Mt i jeszcze jeden mam dostępny, reszta nie działa. Tak samo jak włączę F10 to w teczce Rendering nie mam żadnych zakładek dot. Vray'a. Zaczyna mnie to irytować! Jak nie urok to sraczka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności