Skocz do zawartości

scena 3d: ławica ryb


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

dołączam obrazek i wyjasniam krok po kroku jak zrobiłem te ławice:

1) wymodelowanie ryby

2) wykrzywiony prostopadłoscian (jako distribution obiect)

3) modifier scatter, source to ta rybka

potem gdy zaznaczam obiekt scatter (czyli te 30 kopii rybek) to zaznaczony mam takze skopiowany prostopadloscian i nie moge odznaczyc opcji renderable (bo gdy to zrobie to nie widac takze ryb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wydaje mi sie ze scatter nie jest najlepszym wydajnosciowo pomyslem :|. Nie probowales poprostu zrobic ilus tam kopi tej rybki ?? albo przynajmniej jesli juz scatter jest to do Edit Poly czy Mesh i pracuj dalej nad tym bo max ciagle bedzie rozmieszczal te rybki na obiekcie zamiast ich traktowac juz jako ROZMIESZCZONE RYBKI. Pozatym lawica jak plynie to napewno sie tez chociaz troche ruszja rybki w jej wnetrzu (variations :P) zatem do animacji scatter raczej Ci nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lero

nie wiem czy dobrze cie zrozumiałem ale chodzi ci o to ze rybki będą tylko na powierzchni prostopadłoscianu?

jesli tak to jest opcja rozmieszczania volume (czyli w całej przestrzeni obiektu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mi chodzi o totalne wyeleminowanie SCATTER gdyz poprostu jest zbyt mocozerne. Lepiej bedzie pewnie jesli sam rozmiescisz recznie rybki i pozniej je bedzie jako jeden obiekt animowal lub uzyjesz scatter i dalej (po zamianie rybek na Editable Poly albo Mesh) pracowac na nich jako jeden obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności