Skocz do zawartości

Powłoki Windows


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

może jeśli chodzi o powłoki tekstowe to opisz może jakieś poszczególne polecenia. jakieś przykładowe "zadanie" które dasz komputerowi do wykonania przez polecenie tekstowe. a graficzne to opisz explorera windows. wyraź swoją opinię o tym jak się pracuje na tym, możesz też chyba troszkę zachaczyć o starsze wersje i opisać po krótce jak tam ewaluowało to wszystko. nie wiem czy pomogłem, ale nie wiem na jaki poziom zaawansowania to ma byc i jaki dokładnie kierunek :D ale może się przyda

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie sam nie weim jaki ma być poziom zaawansowania tego...a kierunek informatyka ;)

Trosiek masz u mnie pkt. Choc jesli ktoś jeszcze coś wie na ten tema to jestem otwarty ;)

 

Tak, tu chodzi o shell (czyli po angielsku "powłoka"), czyli tzw. command line a.k.a DOS ;). Komend jest około 30, więc wiele tego nie m, a wszystko jest opisane w Helpie i w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że chodzi np. o Command Line wbudowany w Windowsa. Nie wiem, czy można, jak w Linuksie, instalować inne powłoki.

 

Z Wikipedii niby wynika, że explorer to też powłoka... Nie wiem, na ile można w tym wypadku wierzyć temu źródłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explorer to też powłoka, a właściwie główna powłoka w Win. Są też programy działające jako shell replacement (zamiast explorera), do poczytania: http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_shell_replacement

 

Kiedyś czytałem również o bardziej rozbudowanych zamiennikach command line'a, łącznie z takimi, które były bardzo podobne do unixowych - ale nie pamiętam w tej chwili nazw. Może uda mi się coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tzw. cmd to command line ;), archaizm (pozostałość) po DOS. dostępny po wpisaniu, cmd w zakładce //uruchom //run, stosowany z reguły w razie awarii, bądź też testów ... lista poleceń po wklepaniu help, to mniej więcej tyle jeśli chodzi o cmd,

jeśli chodzi o kwestię programowania -> to może to się przyda -> link

oraz -> PowerShell

 

alternatywne powłoki graficzne to między innymi Cairo -> link.

 

//Pozdr.

Edytowane przez miriam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności