Skocz do zawartości

Scena 3D: Sypialnia


Paq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

postanowiłem, że po raz pierwszy wrzucę coś na Forum. To właściwie moja druga praca, którą mam zamiar skończyć (tamtą zostawiłem i nie chce mi się do niej wracać).

Jestem w fazie pracy nad sypialnią. Proszę wszystkie zainteresowane osoby o wskazówki, rady i komentarze. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą stworzę coś lepszego niż dotychczas.

Proszę o wyraźne zaznaczanie błędów, ale zarazem w taki sposób żebym się nie zniechęcił ;). Dzięki z góry.

 

Do naprawy na pewno sufit (myślę o kasetonach), firany (dziwnie fragmentami zanikają) i wiele innych. Na scenie trochę pusto. Co proponujecie?

 

Pozdrawiam

 

06f6d3e64eec1265.jpg

Edytowane przez Paq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

druga wizka powiadasz...

Na pierwszy ogień pójdzie chyba ta czerwona roleta... w połączeniu z tymi kolorami wygląda trochę kiczowato.

 

A teraz konkrety. Faktura drewna do wymiany... lub popraw tiling , bo za często sie powtarza. Nadepnie firanki, przecież w mentalu (bo jak sadze to właśnie mental ray liczył tą scenę) masz zakładki z transculency, użyj ich a firanka nabierze trochę wyglądu firanki.

Mam tez obiekcje do parkietu, a dokładnie do bumpu. Nadałeś troszkę nieprawdziwy bump, przyglądnij sie swojemu lub jakiemuś innemu parkietowi, jak pewno zauważysz parkiet raczej jest jednolity. Nie występują tam tak wielkie odstępy pomiędzy poszczególnymi klepkami, owszem zaznaczyć trzeba że takowe są ale bardzo delikatnie a nie 3mm odstępami :)

A teraz przejdźmy do światła... jak sam widzisz przepaliłeś wejście świateł i to dość mocno (miejsca gdzie światło wpada z okien i drzwi) sugeruje ci ustawić mniejszą intensywność światła a w ramach kompensaty ustaw zaraz za światłem plane'a z 100 bielą z self ilomination. Nie wiem też jakiej techniki używasz w renderze, czy oświetlasz samym światłem z FG czy też używasz FG z Photonami. Jeśli używasz photonów to dodaj im trochę większy power/intensity (nie pamiętam już jak sie to nazywa).

 

Poza tym materiał butelki też niezbyt ciekawy (bardzo matowy).

 

Chyba tyle popraw to co ci napisałem i zobaczymy co dalej będzie :) Tylko walcz, nic bez kropli potu nie wyjdzie ładnie :)

 

Pozdrawiam i czekam na następny render :)

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy mebli są do bani. Deski na podłodze chyba za duże. No światl;a poprzepalane i dziwnie to wyglada, nie jak okna a jak swiecące płaszczyzny. To są drzwi balkonowe czy do innego pomieszczenia? Bo gałka-klamka koszmarna.

 

W ogóle dziwna sprawa, bo modele ok a materiały skopane. Jak z dóch róznych bajek. o_O

DAj listwę przy podłodze, lampy, rosliny, pierdoły..

No i zmień ta czerowną roletę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo 100% lepiej... wreszcie materiały mebli w jakimś dostępnym dla oka "formacie" :) parkietu nadal nie poprawiłeś...ale ok czekam na dalsze wersje sceny.

 

Dodam tylko to, żebyś dał miększy cień słońcu :)

 

P.S.

Scena wreszcie zaczyna być przyzwoita ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ruszyło się!

Słońce dałabym jasniejsze, bo ledwie je widać a za to zdjęłabym blasku oknom. Zmień waść tę koszmarnę klamko-galkę!

kolor mebli zdecyd. lepiej, tylko popracuj nieco nad mapką łóżka, bo narazie to rozmyte pasy. Zasłonki są ohydne.

No i popatrz na okno: w rzeczywistości okna są we wnękach z grubości ściany no i mają parapety.

 

pracuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnisze są pryczepione do ściany? Ta biała książka jakoś tak nienaturalnie się opiera na tej drugiej. Słabo widać okulary, może daj je na stolik? Wydaje mi się też, że framuga drzwi (okna?) jest ciut za gruba, ale możliwe, że się czepiam :D

 

Ale ogólnie całkiem fajnie, dopracujesz wszystko i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie babcine te firanki i zasłony, no i chmurny widok za oknem nie pasuje do słońca przez nie wpadającego. No i co się dzieje z tymi drzwiami? Czemu one tak bardzo świecą?

Na materacu nie ma prześcieradła.

Nie wiem czemu, ale jakoś smutno tu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kuba1994

Wszytsko naprawde świetne ale musisz popracować nad realizmem . Widać , że tworzone na komputerze . Popracujesz i będzie ok . He he dziwnie mi pouczać innych bo sam narazie nic nie umiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że nie góry, a morze będzie w tle :P Imo najbardziej by pasował widok na plażę, w drzwiach z prawej widoczna palma, a z okna piasek i woda. Jakoś wystrój wnętrza pasuje mi właśniego do takiego widoku. Co do firanek - rzeczywiście jakby prosto ze wsi, ale pasują za to do zasłon.

Ogólnie jest fajnie, ale może być jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie porady. Wiem, firanki i zasłonki do wymiany. Tak na marginesie, to miało być morze za oknem, bo tak planowałem wystrój wnętrza, ale nie mogę nigdzie dobrej panoramy wyszukać. Jednak przyznaję rację, warto się pomęczyć bo psuje cały efekt. Dzięki KamillM za pomysł z tą palmą i widokiem na morze, właśnie szukałem co mogę zrobić z tymi drzwiami, może balkon będzie dobrym wyjściem? Biorę się do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności