Jump to content

Wizualizacja konkursowa: Centrum Kultury Pragi


Maceo

Recommended Posts

Trochę sie wydarzyło od kiedy tu postowałem ostatnio. Postanowiłem trochę odświeżyć swoją obecność i dorzucić prace, które powstały przez moją nieobecność.

 

Jest to wizualizacja projektu Tyliszczak/Martens.

Konkurs na budynek Centrum Kultury Pragi na ul. Francuskiej w Warszawie.

 

Dostaliśmy wyróżnienie.

 

Proszę o komentarze. Z góry powiem, że nie interesuje mnie za bardzo wizualizacja fotorealistyczna. Dążę raczej do osiągnięcia trochę innego wrażenia - na razie się bawię i eksperymentuję, ale proszę o krytyczne uwagi i spostrzeżenia, co się podoba a co nie.

 

Pozdr.

 

 

saska_ujecie_1_finalne_male.jpg

 

 

 

saska_ujecie_2_finalne_male.jpg

 

 

 

saska_ujecie_3_finalne_male.jpg

Link to comment
Share on other sites

widziałem już ten projekt, leciwy on :)

 

jeśli chodzi o stylistykę niefotorealistyczności to wyszło imho ok. najlepiej prezentuje się 2 wizualizacja, jest jakaś taka spójna i ciekawa kolorystycznie mimo że kolory nie odbiegają od poprzedniej:P (jedynie ta żarówka na górze razi ;) )

na pierwszej nie podchodzi mi powtarzalność textury, biorąc nawet poprawkę na stylizację ten błąd ostro daje po oczach.

 

co do samej bryły i projektu, to trzeba by się głębiej zapoznać, rzuciki, jakieś schematy ideowe, bo na razie to jest tylko kubatura (w dodatku fajna ;) ). samo rozwiązanie klatki schodowej za ścianą kurtynową ciekawe, ale już ta skośna ściana na nocnej wizce mi się nie podoba, ot subiektywnie ;)

 

peace.

Edited by MaGuu
Link to comment
Share on other sites

czysto subiektywna opinia, może lekko głupia ale... Z jednej strony budynek że tak powiem rodzi dyskusje (o samym sobie) i to dobrze bo to obiekt ściśle związany z szeroko-pojętą sztuką i o to w tym chodzi. Sama bryła jest dość ponura i (jak dla mnie) kompletnie nie pobudza zmysłów ciężko złapać jakiś fragment który wyrywałby się z konwencji prostych kształtów. Ta szklana klatka wstawiona jako zadaszenie schodów które prowadzą do ?? jest tam jakiś taras czy coś bo jeśli nie to stanowią one taką sztukę dla sztuki (jak wszechobecne daszki z przewymiarowanych kształtowników + szybka i jeszcze to wszystko podwieszone na linach które uniosłyby wiadukt wstawione tylko dlatego żeby było. Prezentacja czysta i przejrzysta, bez wodotrysków.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy