Skocz do zawartości

Blokowanie kamer


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Mam banalny problem, ustawiam idealnie kamery do renderów używając kluczy. Zazwyczaj podczas poprawiania sceny zawsze kamera się przesunie. Kiedyś przesuwałem time line i kamery powracały do wcześniej ustalonej pozycji. Teraz jest inaczej. każde przesunięcie jest zachowane i znowu muszę ustawiać kadr.

Jak zablokować kamerę na Amen!!!???

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hm, a może wyłącz autokey? albo poprostu zfreezuj kamere :]

 

oczywiście, że to robiłem, trochę nie rozumem dlaczego przy wyłączonym autokey zmiana położenia zostaje, robiłem też próbe z freez'owaniem ale też nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam banalny problem, ustawiam idealnie kamery do renderów używając kluczy. Zazwyczaj podczas poprawiania sceny zawsze kamera się przesunie. Kiedyś przesuwałem time line i kamery powracały do wcześniej ustalonej pozycji. Teraz jest inaczej. każde przesunięcie jest zachowane i znowu muszę ustawiać kadr.

Jak zablokować kamerę na Amen!!!???

 

Pozdrawiam!

 

wieeeele wody uplynelo w wisle od czasu jak ostatnio siedzialem w maxie, ale z tego co pamietam to mi sie takie rzeczy dzialy jak nie ustawialem kluczowych klatek recznie we wszystkich 3 trybach. tzn, o ile mnie pamiec nie myli to jest scale, rotate i move?

 

i przy auto key jak uzywalem tylko move, to autoklucz sie robil tylko na move, i jezeli iles tam klatek dalej uzylem rotate to wszystko sie obracalo ;/

 

wiec moze wstaw recznie w kazdym z trybow ( scale, rotate i move ) klucz w tej pozycji kamery ktora chcesz, w pierwszej i ostatniej klatce i wykasuj wszystkie klucze pomiedzy tymi klatakmi (we wszystkich trybach - scale, rotate i move )

 

p.s. nie wiem czy dobrze zrozumialem pytanie, i czy robisz animacje :) jak nie, to sorka ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zfreezowaną kamerą można ruszać jeśli jesteś w trybie widoku z niej. Blokuj kamery w command panel/hierarchy/link info. Wtedy nic jej nie ruszy. Możesz zablokować tylko jakieś osie dla poruszania a dla rotacji zostawić odblokowane, wedle upodobań.

 

Pozdro

DaveBorck

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności