Skocz do zawartości

jaka wersje programu wybrac


smurv

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmm, sprawa wyglada tak ze mam 2 miesiace na opanowanie i nauke programu modelujacego i renderujacego

wiekszosc osob ktore znam kozysta wlasnie z maxa + vray.... zastanawiam sie jeszcze nad opcja sketchup + vray

 

i nie wiem kompletnie co wybrac ;/

 

edit:

ma mi to sluzyc do robienia wizualizacji architektury/wnetrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem calkiem fajne prace robione w sketchupie, chwilke sie pobawiłęm i był bardzo intuicyjny, vray tez jest pod niego, ale ma mniejsze możliwosci ustawień, wersja pro napewno obsługuje import .dwg, a 2 miesiace to za mało czasu żeby poznac modelowanie i renderowanie na jakims przyzwoitym poziomie - tak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uwazam ze 2 miesiace to pozwoli ci zapoznac sie z interfejsem i wymodelowac np. prosta waze :P

 

co do roznic maxow to hmmm mozna powiedziec ze co roko nowe wersje a nic konkretnego sie nie zmienia wiec jesli nie chcesz renderowac mental ray'em to tak naprawde ci nowe wersje nic nie oferuja ciekawego. Max 7 badz 8 i masz to czego potrzebujesz no ale jak tu ktos madrze wspomnial zakupic legalnie mozesz tylko najnowsza wersje bo starszych nie ma w sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak jednym slowem to trudno powiedziec :D ogolnie rzec biorac mental jest taki bardziej rozbudowany i uniwersalny ale chyba to najlepsza zabawka dla programistow ktorzy sobie pod ten silnik renderujacy pisza wlasne shadery itd a vray to taki gotowiec przyjemny raz dwa ustawiasz i masz juz przyjemny efekt choc tez sa tam opcje dla bardziej wymagajacych. Vray jest dosc szybki i niezle sprawdza sie do vizualizacji bo ma wszystko co porzeba do takiej pracki jednak gorzej wypada gdy rozchodzi sie o np. dof, subsurface scatering i inne takie ciekawe efekty. Ogolnie to vray jest latwiejszy w oswietlaniu wnetrz bo latwiej ustawia sie parametry i szybciej takie cos policzy od mentala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to juz wiem :) i odrazu dzieki Temporal juz sobie sciagnelem tutoriala z twojego podpisu :)

 

macie moze cos takiego do modelowania w maxie, takie podstawy jak importowac *.dwg powyciagac itp, oczywiscie zaraz wezme sie za szukanie ale moze macie cos pod reka, jezyk ojczysty mile widziany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności