Skocz do zawartości

Layout: baza firm


Błazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nie jestem znakomitym grafikiem, ale mam zrobić prosty layout w stylu pf.pl, albo firmy.net. Ma być prosty lekki i przyjemny. Do tej pory wystrugałem to: layout.png, jednak wyraźnie coś tu nie gra. Prosze o KONSTRUKTYWNĄ krytyke;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja napisze wprost

widać ze stronami sie nie zajmowałeś. Jedyna rada na to jest taka

znajdz sobie jakąś fajną strone tego typu i dokładnie zrób taką samą, nawet nie zminiając kolorów. Leonardo też musiał za młodu kopiować prace mistrzów dla nauki oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac mase niedorobek, i to zabija ta strone.

 

niedorobiona to jest cała strona ;) Generalnie kolego Błazi - spójrz na swój projekt i zadaj sobie pytania na postawione cele:

A\ prosty = nie

B\ lekki = nie

C\ przyjemny = oj, nie

 

Pozwoliłem sobie na większą pomoc.

1. Pole login: Za małe input boxy (nikt takich nie zrobi). Font w input boxie nie ma wygładzanych krawędzi. Przycisk zaloguj za mały. "Zapomniałeś hasła" za bardzo kontrastuje i gryzie w oczy.

2. Cała ramka do poprawy. Marginesy do wyrównania. Plamy w środku (odcienie szarego) do wymiany. Wrzuć jakiś jeden kolor i użyj na nim trybu mnożenia (multiply) czy coś (czytaj punkt 3, będziesz wiedział czemu). Zaokrąglenia bez wygładzania? I don't think so ;)

3. Zdjęcie w topie daj nie wycięte. Może uda Ci się gdzieś znaleźć (darmowe np na www.sxc.hu) zdjęcie które wykadrowane zajmie Ci cały top ożywiając stronę. Jeśli nad nim będzie pole do logowania użyte tak jak napisałem w p.2 to jest duża szansa na ciekawy (ale lekki efekt).

4. Jeżeli to jest logo wymyślone przez zleceniodawce - no to klient nasz pan. Jeśli przez Ciebie to Ci powiem, że nie wystarczy użyć jakiegoś fontu, żeby otrzymać logo (które samo w sobie musi być unikalne).

5. Menu za daleko od topu. Nie potrzebna taka przerwa. Ja mam monitor 24" więc i tak widzę 80% strony ale ktoś z 17" będzie niezadowolony, że mu przez środek ekranu białe pole idzie. Poza tym - typografia w menu - do wymiany. Użyj jakiegoś miękkiego fontu. Trzecia sprawa: Takie buttony pod przyciski to już nie w modzie. Jeśli strona ma być lekka to nie możesz dawać takiego mocnego gradientu. A już na pewno nie możesz dawać bevela bo to obciach :)

6. Najładniejszy element layoutu. Typografia może być, jeśli uda Ci się ją połączyć z resztą strony. Jaskrawo zielony pasek wywal.

7. Ło matko jaki przycisk. W życiu takiego nie widziałem :) Nie znaczy, że nowe rzeczy są złe. Ten jest po prostu za duży. Albo go zmniejsz albo daj zwykłe "ok".

8. Trzy pola jednakowe? Rozumiem, że to tylko dla zapełnienia miejsca na stronie. Sama ramka nie starczy by stworzyć fajny layout. Pobaw się kolorem tła. Jak będziesz miał zdjęcie w topie to na pewno będzie Ci łatwiej. I wyjustuj te boxy do prawego marginesu strony. I usuń ramkę. Zastanów się też nad korzystniejszym sposobem prezentacji ostatnio dodanych firm. Może nie umieszczaj ich tak dużo, ale dodaj więcej informacji o firmie.

9. i 10. W zasadzie jak zrobisz wszystko wyżej to to sam ocenisz co trzeba poprawić. Po pierwsze margines lewy, górny, dolny, prawy - za mały. Pod nagłówek wiadomości możesz śmiało użyć jakiś pasek z fajnym delikatnym kolorem. Antyaliasing odpada przy tekscie głównym więc go usuń. Również font nie pasuje (najczęściej stosuje się ciemno szary font Verdana 10px lub 11px lub Tahoma o tych samych rozmiarach - spróbuj, nie zaszkodzi).

11. Stopka nawet ok. Zmień kolor tekstu na biały albo jasno szary.

 

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam i liczę na jakieś poprawki :)

 

help_blazi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wszystkich przepraszam, ale zapomniałem, że tu jest bezpośredni link do zdjęcia, a ja to zdjęcie aktualizowałem conajmniej 50 razy od czasu stworzenia wątku, aktualne zdjęcie zostanie, a później będę dodawał osobne poprawki w innych postach.

sand, dzięki za bardzo konstrukywn ą krytyke, napewno postaram się dostosować do wszystkich wskazówek, a postępy napewno zobaczysz

 

EDIT:

Progress:

layout2.png

Edytowane przez Błazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności