Skocz do zawartości

Pojazd 3D : Audi a6


SPAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki projekt ... no i niestety ma dużo bugów.. i tak sporą wiekszość usunąłem zostały tyle te przy światłach ... wcześniej cały samochód sie robił biały i wszytsko uciekało... Prosze o porady .

projectjy0.jpg

projectjy0.4be9957516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

siatkixv3.jpg

siatkixv3.1eb2eb074c.jpg

 

Już był gril i ładnie wymodelowane wloty na zderzaku ale musiałem usunąć wszystko bo mi sie takie bugi wcieły ze już nic naprawić nie mogłem..

 

 

Mam taki dobry tutorial co sie składa z 16 filmów bodajże.. Wiem że krzywo ale to dopiero siatka rozłożona ... jeszcze nie robie dokładnie ... był już zderzak ale sie bugi wcieły..

 

Klikam dokładnie to samo co facet w tutku nic innego nie robie i jak zacząłem dokładnie modelować przedni zderzak to sie białe zrobiło a u faceta już jest idealny zderzak.

Edytowane przez SPAZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wymodelowane z bugami? Zaprzeczasz samemu sobie :) Siatka niestety okropna. Tam gdzie trzeba vertexów to ich nie ma, a tam gdzie ich tak dużo nie trzeba to jest cała masa. Radziłbym Ci zacząć od nowa, tyle że tym razem z tutorialem i przykładać się do siatki ;) Patrz też na zdjęcia samochodu, nie sugeruj się samymi blueprintami, bo na razie to audicy nie przypomina.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tego mam dość bo cały czas trzeba vertexy usówać zeby bugów nie było dlatego jest żadko a tam gdzie chce żeby mi nie rozmyło meshsmooth jest ich więcej... Model był ładny dopóki nie zrobiłem grila i nie zaczeły bugi wyskakiwać... musiałem usówać vertexy , pzoatym nie patrz na tł ani na boki czy dach... tam jest dopiero siatka rozłożona jeszcze nic nie było robione na ideał.. najpierw musze przód poprawić i te bugi wywalić...

ale nawet niewiem gdzie są te bugi co widziałem to usónołem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze przód poprawić i te bugi wywalić...

ale nawet niewiem gdzie są te bugi co widziałem to usónołem ..

 

Rob jakies przecinki, bo piszesz jakos bezsensu i ciezko cie zrozumiec... pozatym wez jakis slownik do reki albo Worda wlacz i pisz z nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.3d-palace.com/forum/tutorials/category/autodesk-3ds-max/autodesk-3ds-max-higher-level/advanced-3ds-max-the-audi-a3/

 

moim zdaniem lepszego tutka nie ma... przynajmniej zrobiłem coś co wygląda jak samochód. I wszytsko jest jasne i czytelne na tym tutku.

 

 

----------------------------------------------------------------------------

Siatka:

 

siatka1wg9.jpg

siatka1wg9.e2afd1cea5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robisz z tutka to dlaczego się nie przykładasz? Robiłem kiedyś tego tutoriala i wiem mniej więcej jak siatka powinna wyglądać, niestety u Ciebie jest inaczej. Vertexy nie mogą się kończyć 'w polu', unikaj wielokątów, dąż do czworokątów. Staraj się też bardziej odwzorować kształty auta. Co z tego, że wyszło Ci coś podobnego do samochodu? Celem jest chyba stworzenie jak najwierniejszej kopii wozu, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz ze sie nie przykładam xD?? ustawiłem żeby blueprinty były w leszej jakości lecz dalej tak marnie wyglądają . I przykładam sie ...

Edytowane przez SPAZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości szkiców: preferences > viewports > configure driver i zaznacz:

enable antialiased lines...

1024

match bitmap...

512

match bitmap...

nearest/none

Możliwe, że będziesz musiał od nowa nałożyć materiał żeby zmiana była widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku zobacz na modele innych i powiedz sobie czy on w ogole przypomina samochód, a dokładniej Audi a6... co do modelingu sa 3 zasady:

modelujesz od razu równo (im w wiekrzy detal wejdziesz tym trudniej poprawiac)

jak najmniej nieczterobokow (ms, albo subdiv cie zabije wtedy)

powoli (tempo przyjdzie z czasem, na początku liczy sie dokładność)

 

PS: Jeszcze jedna rada nie kłóć cie na forum, nie wypada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności