Skocz do zawartości

POJAZD 3D: Stare autko ...


marqz

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zamieszczam ostatnie rendery mojego autka. Wzorowałem się na modelu Mercedesa SSK. Nie miałem blueprint’ów więc proporcje i parę detali się nie zgadza. Miałem problem z modelowaniem maski. W jaki sposób modelować najlepiej tego typu powierzchnie? Czy przy modelowaniu na patch lub mesh można używać opcji trim ze splaina aby wyciąć coś w obiekcie? Jedyny sposób, w jaki udało mi się wycinać to boolean na wyłączonych modyfikatorach meshsmooth. Z góry dzięki za uwagi.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

10.jpg

 

9.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

sam robilem mercedesa sskl 1929r. jesli wzorowales sie na tym modelu to tak: za bardzo kwadratowy, merc ma bardziej oble ksztalty, rury z maski wychodza tylko z jednej strony- z drugiej- nie z tej co dales tylko z drugiej, nastepnie ten przod z niby grillem wychodzi bardziej do przodu, bieznik na kolach nie byl kwadratowy tylko byly to wglebienia wzdluz opony,zderzak wydaje mi sie za szeroki, no i ok chyba tyle :) oczywiscie to takie porady jesli sie chce ci zmieniac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posta. To autko jest stylizowane na Mercedesa SSK. Nie zależało mi na wiernym odtworzeniu samochodu (nie znalazłem na sieci blueprin’tów). Tą pracę traktowałem jako poligon do badania technik modelowania. Faktem jest że przesadziłem trochę z długością maski i rurami po obu stronach. J Wiggles w jaki sposób poradziłeś sobie z wycięciem otworów w masce przy twoim modelu i jaką metodą modelujesz mesh, czy poly?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zlookałem ... faktycznie całkiem ładnie mu idzie ... ja to moje coś :-) skończe ... a później zabiorę się za mercedes-benz-type-540-k to jest dopiero rakieta :)) Pozdro & dzięki za cynk ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności