Skocz do zawartości

Problem z Motion Trackiem w After Effects


leroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktos wie dlaczego tak sie dzieje? - Zaczynam zabawę z motion trackiem i narazie jako obiekt do testów wziąłem pilke tenisowa (jaskrawe kolory). jednak track motion za nią nie nadąża, w pierwszej sekundzie jest ok, ale gdy pilka wchodzi na inne tlo, track sie gubi. niewiem dlaczego tak jest, ruchy pilki nie sa chyba na tyle szybkie zeby track sie gubil a tlo tez oscyluje w szarych kolorach... pozdrawiam

 

ps... moze jeszcze jedno... po prostu jak zsprawic zeby track byl bardziej dokladny?

Edytowane przez leroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W AE opcje trackingu są ubogie jak polska sieć autostradowa i za bardzo nie ma tam czym mieszać, zeby było lepiej. I pokaż jakieś klatki tego, co trackujesz, jeżeli piłka jest np. rozmazana (motion blur) to może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej klatek na sekundę (FPS) tym lepiej dla trackera. Może rzeczywiście zbyt szybko się piłka porusza, przez co w kolejnych klatkach jest zbyt duża różnica w pozycji piłki (nie wiem jak w AE, ale powinny być opcje dostyczące "obszaru przeszukiwań" czyli obszar, w którym tracker będzie szukał śledzonego celu).

 

I jeszcze dochodzi jakość materiału video - jak pisze streaker - jeśli masz jakiś rozmyty obiekt, do tego niewielka rozdzielczość, sprawa się nieco komplikuje i tracker głupieje.

 

Czasem też nie ma wyjścia i trzeba samemu - ręcznie, klatka po klatce się tym zajmować.

 

Jak sprawić by był bardziej dokładny? Można kombinować z opcjami, ale prawda jest taka, że im lepszej jakości materiał video (rozdzielczość, FPS, po prostu porządna kamera) tym lepiej sobie tracker poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje dotyczące obszaru szukania oczywiście są w AE, do tego jeszcze dodam, że przy szybko poruszajacych się obiektach można np. w kamerze tryb sportowy włączyć, albo ręcznie niskie wartości migawki ustawić. Albo nałożyć na video filtry (od levelsów i curvesów w celu podbicia kontrastu po find edge)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za odpowiedzi, nagralem material jeszcze raz, tyle ze wolniej i nie bylo juz az takich problemow.

 

co do drugiej wypowiedzi streakera, to myslalem podobnie ale:

 

na film nalozylem filtr change to color. zmienilem zoltą pileczke na inny i dodatkowo zanaczylem view correction matte, zostala mi tylko biala pileczka na czarnym tle. i tak sobie mysle ze najlepiej teraz uzyc motion tracka bo by nie mial zadnych problemow, ale tak sie nie da u mnie zrobic. czy wiesz moze jak to zrobic zeby zadzialalo? po prostu jak uzywam motion track to caly filtr znika...

 

pozdrawiam i jesli moge to oczywiscie przyznaje reputacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe algorytmy trackingu dosc czesto wykladaja sie przy slabej jakosci materiale i w wielu przypadkach trzeba pomagac manualem. Rozwiazanie problemu to planar tracking zaimplementowany w produktach Imagineer Systems.

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności