Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mini MK I


xaoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pora na kolejny upek. Tym razem dodalem wiecej detali do tylu. Pojawila sie klamka, wlew paliwa, i znaczki. Mam jednak maly problem ze znaczkiem Mini-Minor. Nie wiem z jakiej przyczyny pojawily mi sie tam cienie na literach M i R. Sprawdzalem i nie mam podowojnych vertexow a calosc jest rowna. Napis byl dopasowywany do maski przy uzyciu modyfikatora FFD(box) z ustawieniami 5x5x5. Macie jakies pomysly dlaczego tak sie dzieje? Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

Wyglada na to,ze problem rozwiazany. Usunalem zle polygony i stworzylem je na nowo i wszystko wyglada OK :)

 

 

Mini - Austin Seven:

 

29_12_austin_seven.jpg

 

 

Mini - Austin Cooper S:

 

29_12_austin_cooper_s.jpg

 

 

Mini - Mini-Minor:

 

29_12_mini_minor_error.jpg

Edytowane przez xaoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Cos widze, ze prowadze monolog sam ze soba. No nic, widocznie czasami to tak bywa. Wiem, ze nie powinienem spodziewac sie niewiadomo czego po kazdym poscie z renderami, ale moze teraz uda mi sie dostac od Was jakis komentarz :) Jeden model Mini juz skonczony - zostaly male zabiegi kosmetyczne z ktorymi bede walczyl jutro. A tym czasem czekam na Wasze opinie.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

 

Mini - Mini-Minor Front:

 

30_12_mini_minor_f2sm.jpg

 

 

Mini - Mini-Minor Back:

 

30_12_mini_minor_s2bm.jpg

 

 

Mini - Mini-Minor Logo Front:

 

30_12_mini_minor_front_logm.jpg

 

 

Mini - Mini-Minor Logo Back:

 

30_12_mini_minor_back_logom.jpg

Edytowane przez xaoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczery - siatke postaram sie umiescic jeszcze dzisiaj.

 

@KamilM - wielkie dzieki. Renderami sie zajme jutro. Dzisiaj musze jeszcze wykonczyc ten model.

 

@JW_2305 - zgadzam sie juz najwyzszy czas na rendery, bo zdecydowanie za dlugo mecze ten model :)

 

Dziekuje za komentarze :)

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@09121986 - dzieki :) Co do speeda, to ostatnio zaczalem uzywac Twoich technik. Okreslony czas na element i heja. Co prawda czasami musze robic czesc 2 razy, ale ograniczenie czasowe sprawia, ze mam jakis wiekszy zapal i motywacje do pracy. Nie powiem juz ze Ty mnie tym Camaro zawstydziles. Piekny model w tydzien, a ja swojego miniaka mecze dobre 4 miechy.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czas zaprezentowac to co udalo mi sie stworzyc. Musze jeszcze powalczyc nieco z AA bo jak widac na chromowanych elementach nie wyglada to najlepiej. Zapewne render do wiekszej rozdzielczosci i zmiana rozmiaru obrazka na mniejszy dala by mi lepsza jakosc ostatecznej klatki, ale niestety mam ograniczenia czasowe i nie moge sobie pozwolic na duuze rendery. Krytyka i porady odnosnie renderowania w studio mile widziane.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

 

Mini Minor:

 

home_mini_minor.jpg

 

 

Austin Seven:

 

home_austin_seven.jpg

 

 

Austi Cooper S:

 

home_austin_cooper.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesli chodzi o dwa pierwsze midele: Mini Minor i Austin Seven to przednia boczna ramka nie miala chromu. Dziwne ale tak bylo :) Dopiero chromowana ramka pojawila sie w Austin Cooper S. Dzis wiczorem postaram sie pokazac render z ta ramka i moze rzeczywiscie zmienie ciut ten lakier. dziekuje za komentarz.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo fajnie, mam nadzieje, ze studio dopracujesz i mi cos nie lezy w odbiciach wnetrza swiatel, nie wiem czy masz tam zly material czy moze po prostu nie ma sie co odbijac, ale sztucznie to wyglada.

I tak z ciekawosci zapytam, czerwony ma calkiem inny lakier niz niebieski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wlasnie nie wiem co sie stalo. bo na wszystkich jst dokladnie ten sam wzor lakieru, a zmienialem w zasadzie ustawienia koloru i rzeczywiscie czerwony jest inny od wszystkich. Nie mam pojecia czemu. Jeszcze raz posprawdzam ustawienia. Co do swiatel to planuje jeszcze dac jakiegos bumpa na nich, co by klosze wygladaly fajniej. Generalnie przed swiatlami jest wielki white box, bo wczesniej bylo ciemno i czarno bylo. Jeszcze musze sie podszkolic z tym jak to studio nalezycie ustawic, ale bede walczyl dzielnie. Dziekuje za komenta.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

Jak tam prace nad exteriorem? Projekt juz ukonczony, czy jeszcze w fazie testow? No i kiedy zobaczymy nowe auto na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A to sa zwykle boxy ze swieceniem czy jakies swiatelko o ksztalcie boxa?

Ze studiem, to Cie troszke testow czeka w takim razie, bo to w sumie na czuja musisz ustawiac whiteboxy, zeby ladnie wygladalo;p sam ostatnio sie meczylem i widac na Finished nie zagladasz, bo tam efekt mojej zabawy i wlasnie nowe autko ;p

A exterior moze dzis se wrzuce jeszcze;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, rzeczywiscie :) To mnie zaskoczyles na maxa. Choc przyznam, ze myslalem, ze najpierw w wipie cos pokarzesz, a pozniej do galeryji wrzucisz :) Tak czy owak watek znaleziony i koment umieszczony :D

 

Jesli chodzi o moje boxy to jest to zwykly plane z nadanym bialym materialem. A scene oswietlam osobno. Boxa musialem dodac bo na chromie sie nic nie odbijlo i byl ciemny, co mi sie nie podobalo.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dawaj jakiegos konkretnego redera teraz, bo modelik ladny i ja dalej pamietam o tej przybrudzonej wersji miniaka ;D Docelowo bedzie taki deluxe czy to tak tylko teraz, a rendery kazdego beda osobno?

No i czekam na upa jakiegos (chyba ciagle nie pokazales wnetrza;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JW_2305 - na konkretnego to sie bedziesz musial naczekac, bo chwilowo niestety nie mam czasu. Ale jak juz bedzie to mam nadzieje,ze Ciebie mile zaskocze. Oczywiscie zrobie wersje specjalna - upackana, a jak da rade to i moze jakas scena sie pojawi :D Kto wie co mi przyjdzie do glowy i jakie beda tego skutki.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

Wnetrze jest, ale bardzo spartanskie jak to w miniakach bylo, a zrobilem je by pusto nie bylo, wiec nie ma sie czym chwalic. Osobne rendery posiadam, ale wszystko jest na takich samych ustawieniach wiec tez nie ma co specjalnie pokazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności