Jump to content

Szczery.

Members
 • Content Count

  233
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Szczery.

 1. Jak renderujesz włosy bufferowe to wciśnij "8"(environment and effects) i zaznaczasz odpowiednią opcję dla efektu hair&fur. Nie chce mi się włączać maxa ale to chyba jak gdzieś tam zaznaczysz "none" to wyrenderują się same włosy. Jak renderujesz włosy w mentalu i nie używasz metody bufferowej tylko renderujesz włosy jako np. mr primitives to wtedy ten sposób który podałem wyżej nie zadziała. Musisz ściągnąć odpowiednie shadery które pozwolą wyrenderować wszystko oprócz włosów jako jeden płaski kolor, dodatkowo w taki shaderze masz możliwość zaznaczenia żeby obiekt który znajdzie się na tle takiego tła był widoczny w kanale alpha. Dzięki temu będziesz miał same włosy. Tu masz linka do strony gdzie możesz pobrać zestaw shaderów do mentala shaders_p tam jest wszystko co potrzebne do renderowania włosów w mental rayu: http://www.puppet.tfdv.com/download/shaders_p_e.shtml
 2. Modele wyglądają dobrze jak na ten styl tylko trochę materiały byś musiał dopracować. Myślałem że ostatni render to koncept 2d.
 3. Mrys no co Ty a hellboy, latające spodki i inne kity które wciska nam kino i programy typu strefa 11? W tych czasach wszystko co było niezwykłe zwalano na trzecią rzeszę. A tak na serio to ludzie potrafią zrobić aferę ze wszystkiego. Niemcy byli po prostu świetnie rozwiniętym państwem a związany z wojną bum technologiczny sprzyjał eksperymentowaniu z urządzeniami które wydawały się dziwne a resztę już sobie zwolennicy teorii spiskowych dośpiewali.
 4. Nie powiem z czym mi się to kojarzy ;) Serio, masz pełno filmów i tutoriali na yt, pooglądaj, nauczysz się.
 5. Mantra? szkoda że tu nikt tego nie używa. Zaraz zaraz, SYmek zdaje się że ty używasz mantry? Uuu chłopie żebyś tylko z tego podniecenia dzisiaj zasnął normalnie ;)
 6. Skoti patrz post wyżej. To są oficjalne dane które możesz sobie znaleźć w necie. W tych latach średnia wielkość sprzedawanych dysków to było 500GB a sprzedano ich 1.2 mld. Nie wiem jak jest w tym roku ale prawdopodobnie sprzedaż i średnia wielkość była większa bo co roku jest większa.
 7. No tak tylko tak jak już pisałem te wyliczenia są wzięte z *upy bo według oficjalnych danych w 2009 i 2010 roku sprzedano na świecie około 1.2 miliarda sztuk dysków twardych. Mówimy tutaj o tradycyjnych magnetycznych dyskach twardych. We wspomnianych latach średnia pojemność dysku twardego to minimum 500GB co daje 600 EB w ciągu tych dwóch lat. Z każdym rokiem ta wielkość wzrasta. Wielkie serwery mogą stać na dyskach 500GB sprzed kilku ładnych lat. Tak na prawdę nikt tego nie policzy dlatego możemy się tylko domyślać szacując minimalne ilości dla części rynku a już z tego wychodzą ilości znacznie przekraczające wyliczenia z tamtego programu. Trzymam teraz w dłoni metalowy odważnik 1g. Nie wiem ile razy musiał by być większy gdyby zamiast z metalu składał się z DNA ale skoro kilogramowy odważnik ma objętość niewiele mniejszą od wnętrza szklanki to zakładam że w takiej szklance zmieściło by się maksymalnie pół kg DNA ;) Przy takiej ilości pojemność wszystkich nośników na świecie powinna być 500 razy większa niż ta oszacowana na filmie. Z moich szacunków wynika że jest dużo większa. Nie wiem którego roku był ten film ale co roku rośnie sprzedaż i pojemność cyfrowych nośników danych więc jeśli ta szklanka jeszcze nie jest pełna to już za rok będzie :)
 8. i znowu przez 20 stron komentarzy będą się przewijały omajgady ołsomy i dżołdropingi ;)
 9. Znalazłem filmik na którym podają oszacowaną ilość danych jaką może pomieścić ludzkość na wszystkich ośnikach cyfrowych. Są to 292 eksa bajty a jeden EB to miliard(10^9) GB. Tylko jakoś trudno w te dane uwierzyć skoro sporo z nas ma dysk o średniej pojemności 1TB czyli milion osób z takim dyskiem ma już 1EB. Skoro na świecie 1.7 mld osób ma dostęp do internetu a na pewno więcej jest komputerów bo nie wszystkie mają dostęp do neta a jedna osoba może posiadać kilka komputerów to wychodzi na to że te 292 EB jest spokojnie w dyskach twardych zwykłych ludzi. A co z serwerowniami, superkomputerami, render farmami? Te wszystkie filmy z youtube i pirackie wstawki z rapida muszą zajmować mnóstwo pamięci a to przecież tylko malutki ułamek internetu ;) Dodatkowo jako ciekawostkę ktoś w komentarzach napisał że te 292EB danych zmieszczą się w 1 gramie DNA ale jaką objętość by to zajmowało to już mi się nie chce liczyć.
 10. Do pana super studencika medycyny. Nie wiem czy jesteś informatycznym analfabetą ale widocznie tak skoro nie masz nawet bladego pojęcia jaką przestrzenią dyskową dysponują/dysponowały wszystkie serwery świata na przełomie 30 lat. Według dzisiejszych szacunków gęstość zapisu DNA jest około miliard razy większa niż gęstość zapisu na dzisiejszych urządzeniach do zapisu danych. Badania nad zapisem DNA(bo takie są prowadzone nie od dziś) wykazały że umożliwia ono zapisanie informacji przy gęstości zapisu rzędu 1PB(Peta Bajt) czyli 10^15 Bajta czyli 1000 Terra Bajtów na 1mm^3(sześcienny). Teraz na przykładzie Gmaila (poczta od google)zobaczmy ile przestrzeni dyskowej udostępnia google na pocztę. Przy darmowym koncie jest to około 7,5 GB. Załóżmy że google przewidziało że z gmaila może korzystać 1% użytkowników internetu a dostęp do niego ma 1/4 ludzkości 1.7mld osób. 1% z tego to jest 17mln i teoretycznie dla tylu użytkowników maila powinno być po 7,5GB wolnej przestrzeni dyskowej na pocztę. Wychodzi 127 PB. Teraz wyobraź sobie że Gmail ma znacznie więcej użytkowników (w Indiach jest najpopularniejszym systemem pocztowym a to drugie pod względem liczby ludności państwo na świecie) i dla wielu ta przestrzeń dyskowa jest niewystarczająca. Następnie wyobraź sobie że Gmail jest kroplą w morzu internetu. Może się okazać że zamiast tej twojej główki od szpilki zrobi się z tego wiadro a nawet wanna. Tak ogromna jest ilość danych zapisana na wszystkich serwerach świata.
 11. A jaki problem zrobić takiego brusha w standardzie? W zbrushu jest milion brushy to tu by mogli zrobić chociaż z 10
 12. A jest już w tym mudboxie coś podobnego do clay brusha z zb? W ostatniej wersji jaką testowałem nie było. Dlatego piszę że bieda bo w zbrushu jest czym rzeźbić a w mudzie brakuje takich wydaje się podstawowych brushy i to już go dyskwalifikuje pod kątem rzeźbienia. Przynajmniej w moich oczach.
 13. Czyta się zbrasz. Ciekawe czy jakieś konkretne nowe brushe dodali boi z tym była bieda.
 14. Jak masz 15 lat to sorry za ostry komentarz, mam nadzieję że cię zmotywuje bardziej niż zniechęci bo jak na taki wiek to świetnie Ci idzie. Co do uszu to uwierz mi, są bardzo podobne :) I nie mów że nie wzorowałeś się choć trochę na pracy big guns'a bo i tak nie uwierzę ;) Pozdro.
 15. Wszystko w tej twarzy a szczególnie uszy, oczy i wyraz twarzy pomijając render i futro wygląda na kiepską kopię tego: http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?t=087012 Shader zrobiłeś całkiem niezły ale przez słaby model i odpuszczony sculpt nie wygląda to za dobrze. Oczy najgorsze. Dodatkowo widać że trochę nie chciało ci się robić textury. Obszar wokół oczu jest texturowanyy chyba ze zdjęcia i się wyróżnia od reszty. Jak na 4 gwiazdki to dla mnie za mało.
 16. Nowe narzędzia do retopologii i mapowania mnie najbardziej jarają poza wydajnością viewportów. Mass fx też się może przydać. Wiadomo coś jaki mental będzie w maxie 2012?
 17. Szczery.

  Workflow HP -> LP

  Sposób 2-gi jest najlepszy bo o ile normal na powierzchni bocznej cylindra wypali się wszędzie tak samo to na podstawach już nie. Tu właśnie przewagę ma sposób drugi i do tego najlepiej trzyma kształt modelu hp.
 18. Skoro do nowej mayi dali to dlaczego do maxa nie? Powinien w maxie 2012 też być.
 19. Lucek a wiesz jak wydajny będzie buldożer i jaka będzie miał cenę? Czy jesteś zagorzałym fanboyem intela?
 20. Sam musisz zdecydować czy to Ci się opłaca. Trochę to psuje rynek bo jak by nie patrzeć jest to śmieszna wycena. Grafik musi mieć umiejętności zdobyte latami nauki, drogie oprogramowanie, sprzęt a tu gościu wyskakuje z 50 zł za kilka/kilkanaście godzin pracy. Znam ludzi którzy biorą 50zł za godzine modelowania.
 21. Dokładnie. Setesh zlej klienta i niech sobie u chińczyków zamówi te wizki.
 22. WOW ale ogrom pracy! Wyszło świetnie :) Btw. ciekawe ile poly :D
 23. Jak zamiast poprawionej stabilności i wydajności dostanę takie coś to nic tylko się wkur...rzyć. Ktoś marnuje czas na kompletnie nieprzydatne rzeczy.
 24. Levus, kolorami się nie ma co przejmować bo to się da zamienić jak komuś bardzo przeszkadza a do oficjalnego wydania może się jeszcze zmienić koncepcja tych specjalistów od "ulepszania ui" W unwrapie się coś dzieje. To dobrze. Żeby tylko więcej poprawili niż spierdzielą.
 25. Zmiany rozważane do których Adek podał link są chyba najprostsze do wprowadzenia. A już myślałem że będą rzeczywiście jakieś fajne nowości. Mapowanie i ogólnie działanie uvw editora to jest era kamienia łupanego w porównaniu do uv layout czy unfold 7. Powinni się tym zająć. Multithread dla wszystkiego czego się da- już chyba czas najwyższy. Jest tam sporo fajnych propozycji. Ciekawe czy coś z tego wprowadzą czy tylko takie kosmetyczne zmiany typy alfabetyczna kolejność w select by name.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy