Skocz do zawartości

After effect keying, camera tracking


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Chciałbym podłożyć obraz w after effect pod zielone tło (green box) ale kamera jest ruchoma, i nie potrafię dostosować obiektu kluczowanego do podstawionej ziemi(jpg), strasznie sie to nie zgrywa . Jak to zrobić ?

Mieliście może ten problem przy kluczowaniu ruchomych obiektów z ruchomym tłem?

 

znacie może jakieś tutoriale do zaawansowanego kluczowania ruchomym obiektów?

to co jest łatwo dostępnego w sieci to chyba wszystko już obejrzałem:) i oczywiście videocopilot:)

 

Bardzo was proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez Piotr Dobosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czegoś tu nie rozumiem, czy ten green screen cały czas zajmuje cały ekran czy pojawiają się tam inne realne elementy? Jeśli green screen jest cały czas to po co w ogóle go używać, nie lepiej walnąć green solid? Chyba że czegoś nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli piłka przemieszcza sie w 2 płaszczyznach (x,y) to - Wywal zielone tło za pomocą jakiegos filtru w AE, potem motion tracking (x,y) z uzyciem null object, i 'parent' dodanego tła z null object.

 

A jesli piłka jest w 3d (x,y,z) no to juz inna szkoła bo trzeba uzyc zewnetrzych softów typu boujou (tracking app)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ym, późny wieczór dla mnie bardziej niż wczesny ranek ale czegoś nie kumam: Masz piłke z markerami i ruchomą kamerke (zrobioną w maxie albo innej maji sądząc po skrinie) i chcesz to wtrakować tak jak piszesz w dwa jpgi (ziemia i sciana) ?! hm, moze jestem staroświecki ale ja bym plejny dwa w maxie postawił nizeli kluczować, ale chyba nie o to tutaj chodzi ???...ale jezeli czegoś nie zrozumiałem to sory, zaspany jeszcze jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Chciałbym podłożyć obraz w after effect pod zielone tło (green box) ale kamera jest ruchoma, i nie potrafię dostosować obiektu kluczowanego do podstawionej ziemi(jpg), strasznie sie to nie zgrywa . Jak to zrobić ?

Mieliście może ten problem przy kluczowaniu ruchomych obiektów z ruchomym tłem?

 

znacie może jakieś tutoriale do zaawansowanego kluczowania ruchomym obiektów?

to co jest łatwo dostępnego w sieci to chyba wszystko już obejrzałem:) i oczywiście videocopilot:)

 

Bardzo was proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam

 

Na polskiej wsi mówią na taki przypadek, że Ci się "lejce poje...ły" ;)

 

Nie masz tu niczego do trackowania, bo ruch kamery pochodzi z 3d a nie z ujęcia kamerowego. Twoim zadaniem jest przenieść ten ruch na nieruchome zdjęcie, czyli przerenderować je jako tło w programie 3d (tudzież w kompozytorze jeśli uda Ci się przenieść kamerę do niego).

 

Green screen jest również zbędny, bo dysponujesz maską dla swojej piłki, więc niczego nie musisz kluczować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak symek napisał, green screen nie jest potrzebny, renderujesz z kanałem alpha i wszystko powinno hulac w prorgamie do kompozycji ...

zeby to wszstko sie zgrywało (3d z 2d) musisz ztrackowac zewnętrznym programem (boujou,pftrack, moviemento czy tam machmover) i w 3d normalnie juz sobie ustawiasz piłeczke i pozniej renderuejsz, a calosc ma zachowany ruch kamery i nie powinno sie juz nie zgrywac tylko byc ok ...

polecam przerobic wiecej teorii zanim sie zaczniesz zabierac za takie rzeczy, a to ze przeglądales nie znaczy ze sie nauczyles, bo przejzec (np.ksiazke kartka po kartce) to ja tez moge ale moze byc tak ze nie bede wogule wiedzial o co chodzi bo tylko rpzeglądalem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności