Jump to content
danilo2

realistyczne zmarszczki twarzy/skóry

Recommended Posts

Witam, mam problem z wymodelowniem realistycznych zmarszczek szczególnie na twarzy modelu w zbrushu - i tu nasuwa mi się pytanie - czy macie może jakieś sprawdzone techniki przy tworzeniu tego typu efektu - chodzi nie tyko o takie małe mikroskopijne zmarszczki , ale również większe jak np. te "schodzace od nosa w dół i na boki po policzkach - oczywiście pędzlem standardowym i pinch można uzyskac efekt podobny, ale jak na razie nie udało mi się realistycznego. Dodatkowo jeżeli znacie jakieś dobra alphy do zmarszczek byłbym bardzo wdzięczny :)

Dziękuję i czekam na odpowiedź :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do zmarszczek bardzo dobra jest pewna modyfikacja standard brusha autorstwa Damiena jakiegoś tam z zbrush central ma on taką fajną alphę:

falloffsharpalpeo4.jpg

i brush mod ustawione na około 30. Ja dodatkowo ustawiam mu stroke na freehand i mouse avg na 8. Dla okolic policzka to po prostu trzeba trochę wyciągnąć te policzki żeby odstawały np clay brushem a to wcięcie można podkreślić tym brushem co wyżej pisałem. Można się też pobawić z gravity co da efekt zwisającej fałdy.

Bardzo dobry do zmarszczek jest też inflat można nim podkreślać nachodzące na siebie lub sąsiadujące fałdki a wcięcia między nimi pozostaną ostre.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy