Skocz do zawartości

Finished 2D: Temptress


DaRoZ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;]

 

Wrzucam do finishow najnowsza skonczona pracke ktora zrobilem z mysla o tym by cos dopiescic w miare szybko, sprawnie i inaczej niz dotychczas (w sensie i techniki i planu dzialania). Bardzo duzy nacisk polozylem na to by wreszcie sprobowac zgrac wszystkie elementy w calosc, by twarz nie odcinala sie od rak, ubran etc. By nie sprawialo to wrazenia przerysowanego fotorealistycznego rysunku zywcem z referek a raczej luzno potraktowanego obrazu w ktorym jest sporo swobody. Ogolnie wsparlem sie moze jedną fotka(do dloni), wczesniej cwiczac je pare dni(przewaznie na osobnikach z rodziny :P) zeby nauczyc sie je tak rysowac w by potem synchronizacja np z twarza nie wyszla tak slabiutko jak w zrobionej jakis czas temu murderous beauty ;) Zanim jeszcze zaczalem cwiczyc osobne elementy, robilem pare probek z ustawieniem sceny i koloru wedle tego co mialem akurat w glowie. Wiadomo ze sa tu elementy ktore na pewno odstaja od siebie, ale staram sie nad tym pracowac by wszystko wspolgralo, a o to chodzi w prackach na cwiczenie warsztatu :) Chcialbym jeszcze wspomniec ze przy okazji podeslalem pracke do ballisticpublishing.com na zgloszenia do Exotique 4, chyba sam nie wierzac w to ze sa jakies szanse na dostanie sie do najnowszej edycji tego artbooka, jednak sie udalo z czego jestem niezmiernie szczesliwy a zarazem zszokowany :P

Ogolnie na pracke zeszly niecale 3 noce, wykonane w photoshopie ;)

 

Wszelkie uwagi i rady bardzo mile widziane ;)

 

 

temptressf2wf7.jpg

 

i 2 closeki:

 

z2nw1.jpg

 

z1xc8.jpg

 

p.s. jeszcze spialem niektore wipy ktore wczesniej udalo mi sie zapisac w calosc taki step by step maly:

 

http://img254.imageshack.us/img254/9480/processhe8.jpg

 

pozdrawiam, Darek

Edytowane przez DaRoZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Efekty przysłaniają braki, pochwały dostaniesz od ludzi piszących pode mną to ja napiszę, że jej prawy bark jest za nisko, twarz płaska, w sensie, krzywizny twarzy u niej tak jakby nie istnieją (jakby jej twarz była tarczą z nosem i dwoma dołkami na oczy). Korona nie siedzi na jej głowie, lewituje bardziej, powinna być niżej, wgniatać włosy w jej czaszkę, jak to zwykły ciężkie przedmioty :) Mocno zblurowane, mogłeś dać miejscami sharpenem. Pod jej lewą pachą mogłeś przysiąść więcej nad cieniem. Proporcje ciała trochę się obsunęły (głowa i ręka nie grają ze sobą, ramie z przed ramieniem też nie do końca, ale to nie jest tak ważne). Poza tym, to świetnie, widać, że bierzesz sobie do serca rady ludzi, kompletnie nie czuć wcześniejszych "problemów", choć pojawiło się kilka nowych! Bardzo na tak, choć mogłeś poszaleć jeszcze z ilością kolorów :)

 

btw gratulacje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :) wersja z poprawkami w pierwszym poscie ;)

 

prrrrszalony- thx man, bardzo trafnie ujales wszystkie niedociagniecia, szkoda ze skonczylem pracke w osatniej chwili i braki zostaly :/ z ta korona to wlasnie tak zauwazylem, choc wczesniej wydawalo mi sie dziwne tak ja "sciskac" ale faktycznie bylo zupelnie nierealne.

 

noiprox, aspenboy- dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedny daroz - stara sie jak moze a ludziom ciagle sie cos nie podoba ;), jak powiedzial kolega - efekty przyslaniaja braki - na szczescie sa to braki latwe do nadrobienia - ciagle mam wrazenie za zamiast koncentrowac sie totalnie na skillu, patrzysz na prace najlepszych i zainspirowny ich efekciarstwem starasz sie zrobic podobne rysunki (co jest oczywiscie ok) - ale chyba ksztusisz sie wlasna ambicja, ktora dusi podstawy, ktore powinieneś znac. tak to wyglada wg mnie - idziesz do przodu, ale nie radze wybiegac zbytnio poza swoja...hmmm ambicje? wyzej dupy sie nie podskoczy... pzdr, czekam na nastepne prace:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko proporcje siadaja,za mala glowa, za duze przedramie i dlon w stosunku do tulowia, wlosy za bardzo "blorowate" jezeli porownac do twarzy;

no i jak juz dekiel napisal, za bardzo i za szybko chcesz byc "pro". Przekupujesz nas efekciarstwem, kazdy krzyczy ze jest olbrzymi progress; faktycznie jest, ale tylko dlatego ze poruszasz sie w tych samych tematykach;laska,laska,laska, jakis dosc prosty landszaft z oklepanymi kolorkami, pozy postaci proste, swiatlo w wiekszosci podobne, a ja chcialbym zobaczyc ciebie w czyms nowym, moze jakis niebanalny concept, moze jakas niebanalna scenka, niebanalne ujecie, niebanalne swiatlo... A przedewszystkim chcialbym zobaczyc jakies twoje szkice, proby z tradycyjnymi mediami bo chyba wtedy mozna ocenic czy ktos jest pro czy nie pro(jezeli mowimy o samym malarstwie/rysunku,a nie o digitalnych skrotach typu teksturka, matte itp). Masz fajnie opanowe twarze dziewuch patrzacych centralnie,ale co by bylo gdyby ktos dal ci kartke i olowek i kazal nasmarowac jakas s-f morde w ciekawym skrocie? Dlatego caly czas goraco polecam cwiczyc podstawy a nie probowac smarowac jak wielcy swiata Digital. Oni do swojego poziomu dorastali latami, wiekszosc jest po swietnych szkolach i mimo to ze sa genialni dalej chwytaja za olowek,dalej wracaj do szkicow postaci,dalej mecza anatomie... niestety nie ma skroconych drog-jak chcesz byc swietny musisz nacierpiec sie...

 

pozdro!;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Praca na poziomie, ale możesz więcej.

1. Uciekaj z sosów, bo to kanał. Suwaki dobre, ale sobie wycinaj fragmenty, a nie lać po całości.

2. Twarz. Jak łapiesz światła na krawędziach, to licz się z tym, że Ci się spłaszczy. Złap formę pod oczyma. Włoski troszku za bardzo miękko. Jak złapiesz parę jasnych blików, to je wyciągniesz w przestrzeni. możesz gdzieś cień położyć. Różnicować grubości. Gdzieś trzeba cieniutko( nie za wiela).

3.Suknia. jak kładziesz ornament, to staraj się i na nim, jak na sukni (tle) określać walor światła. Bo to kicha, jak on oddzielnie chodzi ;) I zawsze staraj się powiedzieć coś o materii, aksamit, welur, jedwab, złotw nici etc.

4. Drzewko z lewa ją przytłacza, zwłaszcza z tym kierunkiem ku prawa po jej formie. Tam oddech potrzebny. poza tym, za wiela tam bluru i ma tę samą temperaturę co przestrzeń. Ba nawet ten sam kolor. A to zawsze spłaszcza tło! Trza o tym pamiętać.

5. Czerwona szata..... Dlaczego jedna temperatura po całości? Tam tylko walor zmieniłeś. Suma sumarum brakuje różnicy temperatur w oświetleniu i dobrej budowy formy w załamaniach. Pyrgnij sobie szmatkę na misia i zobaczysz ile się tam dzieje historii.

6. Ręka nad mieczem płaska, jak listek. Czyli złe światło. Połóż je poprawnie. Winogrona również płaskie. Polukaj na barokowe malarstwo Flamandów. Tam masz wery wypas refki.

7. Klejnoty są za monotonne. Pozmieniaj światła na prawdziwe. Różnicuj miękkości pędzla i zarazem grubości. Cały czas walorami działasz, a kładziesz lokale.

8. Jeszcze raz twarz. Jak sam nie widzisz, to se zmień obrazek na odbicie zwierciadlane i wszystko uwidzisz :)

 

OK. poleciałem, jak po...., nie powiem po czym. Mam nadzieję, że mi bomby nie wyślesz. Ale masz chłopie power i to szanuję. Stąd ta korekta.

 

PS. Marzę , aby mi takie robiono.

 

Pozdraewiam,

 

Lace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Lacedemon ode mnie masz nagrodę za wzorowy komentarz roku 2008, powinni wrzucić do FAQ jako wzór ;]. W zasadzie wszystko już powiedziane zabrakło jak dla mnie

odwzorowania materiałów(np metal powinien mieć ostre krawędzie, wyraźnie określone płaszczyzny a tutaj jest potraktowany soft brushem i metalu w ogóle nie przypomina.),

blur jest dobry ale nie po całości(sprawdza się raczej na końcach włosów, w tle),

jak zawsze jechałeś twardym brushem to teraz wszystko się rozpływa z jednej skrajności w drugą a tu trzeba równowagi :]

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś co mogłeś , przesz do przodu ale mam nadzieję, że załapanie się do egzotika nie pomiesza Ci w głowie.

Dokładne wytykanie błędów może być spowodowane tym wyróżnieniem. Jest ich tu niestety sporo. Czasem też muszę robić dicho polo graficzne ale ja to muszę robić dla klienta. Ty masz wolną rękę i pole do popisu. Jest tyle fajnych tematów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEEEEEKUJE Panowie! :] Uwagi trafne i trudno sie z nimi nie zgodzic.

w sumie to wiem ile jeszcze jest brakow, staram sie ciagle nad nimi panowac, raz wyjdzie tak ze niektore uda mi sie usunac a niektore nowe wyjda na wierzch, dzieki wam mam okazje na przyszlosc sie ustrzegac co nie ktorych bo pomoc kogos z zewnatrz jest absolutnie bezcenna ;]

dekiel-nie szkodzi ;) bardzo jestem szczesliwy ze pomagacie w taki sposob bo nic tak dobrze nie zrobi jak konstruktywna krytka ;)

Maronski, nie no akurat z tego ze sie dostalem do Exotique to jestem szczesliwy ale wode sodowa bede trzymal z dala od mojego lba, bo widze przeciez jak pracki sa jeszcze kaleczone i nie mozna odpuszcac tylko dalej jechac z kolejnymi.

Nicponiu, to ze przewaznie robie panienki to masz racje, to ze cos jest proste i zrobione na skroty tez ale ogolem sa tez inne rzeczy :] Jest sporo roznych ktore robie czy to na zlecenie czy samemu, poprostu niektore z nich nie pokazuje. Chciales cos sie dowiedziec o tradycyjnych mediach, oczywiscie jak najbardziej staram sie nie zaniedbywac codziennego nawet paro minutowego sketchingu z olowkiem w lapie, jesli wkoncoz dorwe skaner to obiecuje ze cos puscze i przewaznie nei sa ta laski ;) Fajnie ze opisales ze cos innowacyjnego by sie przydalo, postaram sie by bylo bo wlasnie bede sporzadzal jakis nowy obrazek na potrzeby PSD dlatego pomysle o czyms wykreconym ;]

Lace, ogroooomne dzieki, bardzo duzo dales mi do myslenia tym komentem , no i lapiesz mnei na takich rzeczach ze az troche mi wstyd :P jednak niezmierne dzieki bo pomocne to niesamowicie. Bede to czytal wiele razy zeby pomyslec na przyszlosc i nie popelnic bledu ;)

JeezBumpkin- a no wlasnie, ostatnio soft brushami jade i czasem sie zapedze cos za miekko wyjdzie, cos za plasko ale to przez to ze ciagle brushologie mam nie z grana i w

kazdej wiekszej pracy staram sie maxymalnie kombinowac i eliminowac bledy jakie byly :]

 

Jeszcze raz bardzo dziekuje wszystkim za uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności